Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
27.01.2021, 00:00

Cestovateľ: Sme leniví, bojíme sa a chodíme na známe miesta. Tie, čo stoja za to, sú však aj pri Bratislave

Vedia si Slováci správne vybrať a aké nádherné miesta v okolí Bratislavy a na Slovensku stoja za pozornosť?

Cestovateľ: Sme leniví, bojíme sa a chodíme na známe miesta. Tie, čo stoja za to, sú však aj pri Bratislave
Zdroj: Archív Davida Slováka

Korona nás odstrihla od cestovania do zahraničia, ale neodstrihla nás od zážitkov. Mnohí sa v rámci povolených činností vrhajú do prírody a aj keď sa zdá, že jednoduchšie to majú tí z vidieka, nie je to tak.

Šanca na spoznávanie Slovenska, prírodných krás a výmena štyroch stien alebo bytu, sa nevyhýba ani obyvateľom miest.

Posledné dni obehli médiá mnohé správy o miestach, ktoré sa plnia turistami a rodinkami dychtivými po zážitkoch z prírody. Ide však v preplnených davoch tlačiacich sa na Kamzíku naozaj o to?

Prečo sa vyberáme na rovnaké miesta a v čom je lenivosť Slovákov v rámci cestovania najviac viditeľná? Vedia si Slováci správne vybrať a aké nádherné miesta v okolí Bratislavy a na Slovensku stoja naozaj za pozornosť?

Aj o tom sme sa rozprávali s cestovateľom Davidom Slovákom, ktorý precestoval vyše 140 slovenských miest, venuje sa prednáškam o cestovaní a jeho cieľom je ukázať ľuďom potenciál cestovania po Slovensku. Svoje tipy zdieľa na sociálnych sieťach, ako je Facebook a Instagram, kde inšpiruje tisíce sledovateľov.

Na Slovensku aktuálne panuje krízová situácia v rámci pandémie koronavírusu. Ľudia  napriek tomu túžia chodiť von, do prírody. Stáva sa však, že často si vyberajú zle, nakoľko je tam veľa ľudí na jednom mieste. V čom je podľa vás problém?

Samozrejme, veľkým problémom je obmedzenie v rámci okresu. Zatiaľ čo v Brezne, Martine, alebo takí Liptáci majú dvere do prírody otvorené dokorán, pre Bratislavčanov bol už aj Pajštún mimo pravidiel. Teraz sa po testovaní situácia ohľadne výletoch do prírody našťastie trochu vráti do normálu.

Kam sa teda vybrať?

Ak sa chceme vyhnúť davom, treba ísť na menej frekventované miesta. Lenivosť nás totiž drží na miestach, kam je pohodlný prístup, to znamená na miesta bez kopcov a ideálne s parkoviskom hneď pod atrakciou.

Často však za realitou preplnených miest môžu paradoxne aj travel influenceri, ktorých sledujú tisíce ľudí. Ak spropagujú nejaké miesto, väčšinou sa tam najbližšie dni neoplatí chodiť.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 65% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Do konca súťaže zostáva

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.