Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.11.2020, 12:24

Nové turistické lákadlo: Na Skalke pri Kremnici pribudla lávka s preskleným zakončením

Na Skalke čaká ešte jedno prekvapenie, ktoré ľudia odhalia pri jej návšteve.

Nové turistické lákadlo: Na Skalke pri Kremnici pribudla lávka s preskleným zakončením
Zdroj: TASR – Lukáš Mužla

Ferratový svet na Skalke má ďalšiu atrakciu. Na konci visutého lanového mosta, ktorý bol otvorený v auguste, teraz pribudla aj vyhliadková lávka s preskleným zakončením. TASR o podrobnostiach informoval primátor Kremnice Alexander Ferenčík.

Nové turistické lákadlo si pozrite v galérii:

„Idea vznikla už počas výstavby ferrát. Inšpirovali sme sa vo svete, no, samozrejme, sme nemohli ísť do takého extrému ako v Číne, kde majú podobnú lávku s praskajúcim sklom,“ poznamenal Ferenčík.

Tá na Skalke však podľa primátora ponúka prekvapenie, ktoré ľudia odhalia pri jej návšteve. „Nechceme to medializovať, aby sme návštevníkov nepripravili o tento zážitok,“ vysvetlil Ferenčík.

Problém financií

Vyhliadková lávka ponúka výhľady na Turčiansku dolinu, hrebeň Kremnických vrchov aj Krížnu vo Veľkej Fatre. Lávka je ľahko dostupná po lesnom chodníku a na jej návštevu nie je potrebné zdolávať žiadnu z miestnych ferratových ciest.

Samospráva chcela investíciu za viac ako 11-tisíc eur bez DPH stihnúť ešte v septembri, realizácia sa nakoniec najmä pre technické problémy predĺžila.

„S financiami, materiálom aj prácami mestu pomohli naši partneri v podobe rôznych organizácií a spoločností,“ povedal Ferenčík s tým, že samospráva má ešte mnoho nápadov na ďalšie projekty, veci však prezentujú radi, až keď sú hotové.

„V budúcom roku sme chceli vybudovať 1 100 metrov dlhý zipline. Otázkou je, či sa nájde dosť financií a dosť bláznov, ktorí by nás podporili,“ dodal Ferenčík.

Ticketportal.sk