Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
30.10.2020, 00:00

Ostrov, ktorý sformovala voda

  • Krajina ohňa a ľadu.
  • Toto obligátne označenie by som zmenila na krajinu vetra a večne sa meniaceho počasia. Na krajinu kaňonov a koní.
  • A na krajinu, kde k úžasu vôbec nepotrebujete gejzíry tryskajúce zo zeme ani polárnu žiaru, ktorá vyzerá tak dobre na fotkách na Instagrame.
  • No ak z nej chcete čo-to ochutnať, rátajte, že vám na to víkend stačiť nebude.
  • Prečítajte si článok publikovaný v magazíne Prečo nie?!, ktorý vychádza ako príloha k Hospodárskym novinám.
Ostrov, ktorý sformovala voda
Zdroj: Pixabay (ilustračná)

Človek mieni, korona mení. Island bol na mojom cestovateľskom zozname dlho a vysoko, len akosi stále bolo čosi „lepšie“ či možno skôr dostupnejšie. Keď však prvá vlna koronakrízy zrazila ceny mnohých leteniek na pomaly historické minimum, nebol čas na otáľanie.

Navyše nás lákala predstava túlať sa aj po turisticky exponovanejších miestach bez návalu a davov ázijských či amerických návštevníkov. Stihli sme to takpovediac na poslednú chvíľu.

Kým v čase nášho príletu bol povinný kovidový test „len“ na letisku, o dva týždne už každý návštevník musel absolvovať testy dva v rozstupe piatich dní. A čas medzitým stráviť v karanténe.

V náš prospech hrali aj relatívne „letné“ teploty. Tie sa na Islande pohybujú zhruba okolo dvanástich až pätnástich stupňov, pri sedemnástich a slnečnom počasí (túto kombináciu sme vychytali jeden deň) už domáci vyťahujú kraťasy a sandále.

Tri týždne po našom odlete, a to sa stále oficiálne písal letný mesiac, sa nad niektorými časťami Islandu vznášali prvé snehové vločky. Zimné bundy, čiapky či dokonca rukavice tam teda našinec využije v podstate celoročne.

Welcome to Iceland, dzień dobry

Najväčšie obavy sme, pochopiteľne, mali z testovania na letisku.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 83% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Ticketportal.sk