Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
05.10.2021, 18:00

Tieto rozhľadne na Slovensku sa oplatí vidieť, ale najmä zažiť

Poznáte niektoré z nich?

Tieto rozhľadne na Slovensku sa oplatí vidieť, ale najmä zažiť
Zdroj: TASR - Milan Kapusta

Rozhľadne sú v poslednej dobe obľúbeným miestom turistov. Nesúvisí to len s faktom, že mnoho Slovákov sa tento rok „obmedzilo“ na dovolenku strávenú doma a za hranice sa kvôli opatreniam súvisiacim s koronavírusom neodvážilo.

Faktom je aj to, že s v dobe sociálnych sietí, influencerov a youtuberov sa tieto miesta stali ideálnymi na zhotovenie fotografií, ktorými sa mnohí snažia zaujať či inšpirovať okolie.

Sú však aj takí, ktorí jednoducho radi spoznávajú Slovensko z inej perspektívy a neboja sa výšok. Toto leto sa teda rozhľadne stali obzvlášť obľúbeným miestom mnohých Slovákov, málokto však vie, že tento typ stavby má spoločnú črtu napríklad s Eiffelovou vežou.

Akú? Rozhľadne sa totiž delia na tie mestské a turistické. A práve známa Eiffelova veža, dominanta Paríža patrí k tým mestským, podobne ako naše bratislavské UFO.

My sme sa dnes zamerali skôr na turistické, a tie nájdeme v mnohých častiach Slovenska. Viaceré sa však objavili až v posledných rokoch. Ich výstavbou totiž daný región, okres či obec podporuje turizmus a svoju popularitu. O tom svedčí napríklad aj rozhľadňa po Kamzíkom.

Tentokrát vám však v galérii prinášame výber dvadsiatich, medzi ktorými nájdete rozhľadne (oficiálne aj neoficiálne) alebo vyhliadkové veže z celého Slovenska: