Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
03.09.2020, 14:00

Tento región Slovenska aj napriek pandémii žne úspech. Tuzemskí turisti prekonali minuloročnú návštevnosť

Slováci dali prednosť dovolenke doma.

Tento región Slovenska aj napriek pandémii žne úspech. Tuzemskí turisti prekonali minuloročnú návštevnosť
Zdroj: TASR - František Iván

Aj napriek súčasnej pandémii nového koronavírusu a protiepidemiologickým opatreniam možno považovať letnú sezónu v regióne severného Spiša a Pienin za úspešnú. Informoval o tom výkonný riaditeľ Oblastnej organizácie cestovného ruchu Severný Spiš – Pieniny Jakub Ondrej s tým, že mnohé ubytovacie a stravovacie zariadenia boli vyťažené na maximum.

„Hrad Ľubovňa, ktorý predstavuje v posledných rokoch jeden z najnavštevovanejších hradov, zaznamenal v júli tohto roka dokonca o 33 percent vyššiu návštevnosť v porovnaní s minulým rokom, pričom samotné augustové Hradné slávnosti navštívilo o 1276 ľudí viac ako v roku 2019,“ vyzdvihol Ondrej. Nárast návštevnosti po slabšom začiatku sezóny podľa neho zaznamenal aj Nestville Park v Hniezdnom.

Ako ďalej priblížil riaditeľ, Kúpele Červený Kláštor Smerdžonka síce zaznamenali pomalší a dlhší rozbeh letnej sezóny vrátane nevyhnutného zrušenia rodinných či firemných podujatí organizovaných v multifunkčnom areáli kúpeľov, no samotné prázdninové obdobie je na počet hostí absolvujúcich kúpeľnú liečbu bohatý.

„Samozrejme, stále sú realizované všetky potrebné opatrenia, ktoré zabezpečujú ochranu zdravia všetkých klientov. Vyťažená takmer na maximum bola aj Chata Pieniny s priemernou návštevnosťou 1 500 až 2 000 ľudí denne,“ uviedol Ondrej.

Negatívny dosah mal podľa neho vývoj epidemiologickej situácie súvisiacej s ochorením COVID–19 počas mesiacov máj a jún aj na chod Stredovekého tábora a Domu ľubovnianskeho mešťana, kde došlo až k 90-percentnému poklesu návštevníkov. Obmedzené boli totiž školské či rôzne skupinové výlety.

„Letné mesiace však priniesli zlepšenie a rovnako ako aj ostatné vyššie spomínané subjekty pôsobiace v regióne severného Spiša a Pienin, zaznamenali výrazný nárast slovenských návštevníkov, ktorí tento rok dali prednosť dovolenke doma. Početné skupiny ale prichádzali aj z Českej republiky či Poľska,“ dodal riaditeľ.

Ticketportal.sk