Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
18.08.2020, 19:00

Cestovateľ: Slovensko katastrofálne zaostáva, ale dovolenka je tu drahšia ako v exotike

  • Prečo Slováci dovolenkujú doma iba pár dní a nezostanú na jednom mieste dva týždne? 
  • Ako sa mení kvalita služieb v cestovnom ruchu? 
  • Sú Liptov a Tatry stále prvou dovolenkovou voľbou a prečo zabúdame na ostatné časti Slovenska? 
  • Prečo sa už nikdy nevráti do Bachledovej doliny na Chodník korunami stromov a chystá sa vystúpiť na rozhľadňu na Štrbskom plese? 
  • Je zodpovedné, keď travel blogeri momentálne propagujú dovolenkovanie v Poľsku? 
  • V HNtelevízii si pozrite rozhovor s travel blogerom Jozefom Orgonášom o cestovaní do zahraničia aj dovolenke doma na Slovensku. 

"Túžili sme ísť do Izraela, mali sme naplánovanú výletnú loď po Spojených arabských emirátoch - toto nám padlo. Ale tým, že Slovensko má výbornú polohu v strednej Európe a máme tu okolo tri letiská, tak dá sa letieť kade-tade. Nechali sme to teda otvorené, no vo výsledku sme zostali doma," opisuje v rozhovore pre HNtelevíziu aktuálne leto travel bloger Jozef Orgonáš. 

​Spolu so svojou manželkou už roky píšu blog @cestujemespolu a obmedzenia spôsobené koronavírusom sa aj ich dotkli výrazne. Na jar sa im však narodil syn Krištof, tak si užívajú pohodu a organizujú menšie výlety. 

"Takmer nechodíme do zahraničia, sme doma, dávame si pozor a sme radi, že sme zdraví. Stihli sme však pár výletov po Slovensku, boli sme aj v Rakúsku a v Českej republike. Vždy sme si pozreli aktuálny stav, sledovali sme počet prípadov koronavírusu a vyhodnocovali sme, či sú tieto krajiny bezpečné." 

Známy travel bloger je presvedčený, že je dobré, keď strávime aspoň časť dovolenky na Slovensku a podporíme domácich podnikateľov. "Súhlasím s pravidlami. Je vidno, keď sa pozrieme, na počet nakazených aj počet úmrtí, že sme na tom dobre." 

Nedozvedeli ste sa všetko?

Vyskúšajte digitálne predplatné a dočítajte článok až do konca.
len za
1€!

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Ticketportal.sk