Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
18.08.2020, 19:00

Cestovateľ: Slovensko katastrofálne zaostáva, ale dovolenka je tu drahšia ako v exotike

  • Prečo Slováci dovolenkujú doma iba pár dní a nezostanú na jednom mieste dva týždne? 
  • Ako sa mení kvalita služieb v cestovnom ruchu? 
  • Sú Liptov a Tatry stále prvou dovolenkovou voľbou a prečo zabúdame na ostatné časti Slovenska? 
  • Prečo sa už nikdy nevráti do Bachledovej doliny na Chodník korunami stromov a chystá sa vystúpiť na rozhľadňu na Štrbskom plese? 
  • Je zodpovedné, keď travel blogeri momentálne propagujú dovolenkovanie v Poľsku? 
  • V HNtelevízii si pozrite rozhovor s travel blogerom Jozefom Orgonášom o cestovaní do zahraničia aj dovolenke doma na Slovensku. 

"Túžili sme ísť do Izraela, mali sme naplánovanú výletnú loď po Spojených arabských emirátoch - toto nám padlo. Ale tým, že Slovensko má výbornú polohu v strednej Európe a máme tu okolo tri letiská, tak dá sa letieť kade-tade. Nechali sme to teda otvorené, no vo výsledku sme zostali doma," opisuje v rozhovore pre HNtelevíziu aktuálne leto travel bloger Jozef Orgonáš. 

​Spolu so svojou manželkou už roky píšu blog @cestujemespolu a obmedzenia spôsobené koronavírusom sa aj ich dotkli výrazne. Na jar sa im však narodil syn Krištof, tak si užívajú pohodu a organizujú menšie výlety. 

"Takmer nechodíme do zahraničia, sme doma, dávame si pozor a sme radi, že sme zdraví. Stihli sme však pár výletov po Slovensku, boli sme aj v Rakúsku a v Českej republike. Vždy sme si pozreli aktuálny stav, sledovali sme počet prípadov koronavírusu a vyhodnocovali sme, či sú tieto krajiny bezpečné." 

Známy travel bloger je presvedčený, že je dobré, keď strávime aspoň časť dovolenky na Slovensku a podporíme domácich podnikateľov. "Súhlasím s pravidlami. Je vidno, keď sa pozrieme, na počet nakazených aj počet úmrtí, že sme na tom dobre." 

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 46% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.