Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.08.2020, 13:33

Pevnosť Madeira. Najbezpečnejší kút planéty, kde COVID len tak nechytíte

  • Portugalský ostrov v Atlantiku teraz patrí medzi najbezpečnejšie kúty planéty.
  • Zatiaľ čo svet láme koronavírusové rekordy, štvrťmiliónová Madeira lieči 24 ľudí a doteraz mala 124 prípadov a 0 úmrtí
Pevnosť Madeira. Najbezpečnejší kút planéty, kde COVID len tak nechytíte
Zdroj: Pixabay (ilustračná)

Zdvorilé privítanie vyzerá inak. Toto nevyhnutne napadne človeka v momente, keď mu zdravotníčka v protiinfekčnom oblečení krátko po pristátí na Madeire vrazí do nosa dlhú tyčinku.

Dáva si záležať: zájde takmer až do čelných dutín, do jednej i do druhej dierky. A to nie je koniec. Ďalšia poslúži k hlbokému výteru krku.

"Ale máte u nás istotu, že sa nenakazíte koronavírusom," vysvetľuje zdravotníčka v dlhom rade letiskových buniek, cez ktoré vedie tento rok v lete cesta každého pasažiera z klimatizovaného letiskového terminálu na voňavý morský vzduch portugalského ostrova.

Poriadok strážia ozbrojení policajti, jedinou priepustkou môže byť akurát len aktuálny, vlastný negatívny test. Ten však nemá nikto. Prečo aj, keď Madeira toto nákladné a dôkladné testovanie svojim návštevníkom plne hradí.

A nielen to: "Keby test vyšiel pozitívne aj v izolácii sa o vás postaráme: uhradíme karanténny hotel a stravu," hovorí s povinným rúškom na tvári Sandra Gouveia z miestnej turistickej kancelárie. "Len doriešenie náhradného návratu domov zostane na vás."

Pokiaľ si niekto test predsa len zaplatí vopred doma, ani tak nebude sklamaný. "Potom nemusíte čakať v hoteli až dvanásť hodín na naše výsledky, vyjdete z letiska rovno na dovolenku a ešte od nás dostanete poukazy na zaujímavé turistické zľavy."

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 79% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Ticketportal.sk