Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.08.2020, 13:50

Bezpečne, bez turistov a ako v raji: Ak máte odvahu ísť za hranice, tak toto je dovolenka snov

  • Asi len málokto si ešte pred niekoľkými týždňami pomyslel na to, že tohtoročnú dovolenku strávi pri mori.
  • Život je však zmena, hranice sa znovu otvorili a my stále máme jedinečnú možnosť prežiť zahraničnú dovolenku tak ako ešte nikdy predtým.
  • Napríklad na gréckom ostrove Kos. A bude to stáť za to.
Bezpečne, bez turistov a ako v raji: Ak máte odvahu ísť za hranice, tak toto je dovolenka snov
Zdroj: Ilustračné foto-Pixabay

Preplnené pláže a hlava na hlave, turistické atrakcie s dlhými radmi a plne obsadené kaviarne, v ktorých čašník sotva stíha obslúžiť zákazníkov. Tak na to v súčasnej dobe zabudnite.

Pretože sa mnoho turistov rozhodlo tráviť prázdniny vo svojej rodnej krajine, obľúbené dovolenkové destinácie nie sú zďaleka také zaplnené, ako bežne bývajú v hlavnej sezóne a my tak máme jedinečnú možnosť spoznať ich tak ako ešte nikdy predtým, uvádza portál iDnes.cz.

"Obľúbený ostrov Kos víta turistov doslova s ​​otvorenou náručou a na miestnych je na prvý pohľad vidieť, akú veľkú radosť majú z každého, kto sa rozhodol tráviť dovolenku na ich ostrove," myslí si obchodná riaditeľka CK Blue Style Lenka Pátek.

Na Kos sme sa teda vydali. Hoci cestu aj samotné ubytovanie sprevádzajú najrôznejšie bezpečnostné opatrenia súvisiace s pandémiou koronavírusu, nijako výrazne nás neobmedzili.

Naopak. Hygienické pravidlá, ktoré grécka vláda na pevnine aj na ostrovoch zaviedla, chránia turistov aj personál a my sme sa tak celý čas pobytu cítili bezpečne a doslova ako v raji. A to predovšetkým preto, že sme si každý okamih mali možnosť vychutnať naozaj naplno.

V galérii si pozrite krásu ostrova na fotografiách:

​Krátko po prílete na ostrov Kos sme navštívili hlavné mesto. Naše prvé kroky viedli do Odeonu, rímskeho divadla z druhého storočia. Kým bežne je takmer nemožné si túto pamiatku kvôli davom turistov detailne prezrieť, my sme nestretli živú dušu a mohli sme si tak urobiť snímky, ktoré sa nám zrejme už nikdy nepodarí nafotiť.

Aj v miestnej kaviarni a na tržnici sme sa cítili voľne ako vtáci. Žiadne "strkanice" v dave ľudí, len pohoda a prívetivý grécky duch, ktorý nám vlieval energiu do žíl. Podobnú atmosféru sme našli tiež na pláži, ktorá sa vďaka minimu turistov premenila na oázu pokoja.

Prežiť dovolenku len leňošením sme však nechceli, a tak sme využili možnosti požičať si bicykle aj elektrobicykle (8 či 20 eur na deň), na ktorých sme po cyklotrasách doslova prekrižovali okolie letoviska Kardamena.

"Osobne odporúčam zapožičať si auto a prejsť celý ostrov. Nemožno tu zablúdiť a výlet určite stojí za to," dodala Lenka Pátek. A to sa nám potvrdilo. Ak máte odvahu vyraziť za hranice k moru, tohtoročná dovolenka bez davov bude výnimočná.

Ticketportal.sk