Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
04.08.2020, 11:00

Atrakcie, ktoré cestovateľom vyrazia dych: Spoznajte Slovensko z inej perspektívy

  • Dve nové atrakcie a každá z nich je iná.
  • Jedna vás prinúti pozrieť sa do hĺbky, druhá sa týči v nadmorskej výške 514 metrov.
  • Obidve sú osadené do prírody a chcú s ňou splynúť. Korzo v Zálesí aj vyhliadková veža nad Devínskou Novou Vsou sú rozhodne zaujímavými turistickými cieľmi.
  • Prečítajte si článok publikovaný v HN Magazíne, ktorý vychádza každý piatok ako príloha k Hospodárskym novinám.
Atrakcie, ktoré cestovateľom vyrazia dych: Spoznajte Slovensko z inej perspektívy
Zdroj: TASR - Jaroslav Novák

Zanedbané nábrežie Malého Dunaja v Zálesí sa výrazne zmenilo. Kedysi tu bolo smetisko, dnes ho vystriedalo atraktívne korzo, ktoré láka na objavovanie rieky, šport alebo aspoň krátku zastávku. Oddychová plocha pozostáva z dreveného móla, kde sa vyloďujú vodáci a korzujú turisti.

​Drevené prístrešky sú ako stvorené na letné piknikovanie. „Viacročný projekt po etapách postupne pretvára zanedbané nábrežie rieky na živú dedinskú promenádu,“ zdôrazňujú autori korza z AŽ Projekt.

Zálesie s novým korzom dostalo aj zaujímavý prírodný amfiteáter, kde sa môžu uskutočniť malé kultúrne podujatia. „Všetko časom splynie s prírodou naokolo. Každý kubík použitého dreva bude nahradený zasadeným stromom,“ sľubujú tvorcovia.

Na mieste bývalej raketovej základne na Devínskej Kobyle vyrástla originálna sedemposchodová vyhliadková veža. Pre tých, ktorí vystúpia po 112 schodoch po ramenách pripomínajúcich modlivku, sa otvorí panoramatický výhľad smerom do Rakúska, Česka aj Maďarska.

Tvar modlivky nie je len umeleckým výstrelkom ateliéru Šebo Lichý. Autori sa inšpirovali okolitou prírodou, domovom modlivky zelenej je totiž práve oblasť Devínskej Kobyly. „Vyhliadková veža má veľký potenciál stať sa ďalšou významnou turistickou atrakciou Slovenska a Bratislavy.

V galérii si pozrite fotografie atrakcií, ktoré vyrazia dych nejednému cestovateľovi Slovenskom:

​Výhľad do troch susediacich krajín bol motívom na umiestnenie vyhliadkových plošín v rôznych výškových úrovniach. Najvyššia z nich je osadená vo výške 20,17 metra nad okolitým terénom,“ priblížil starosta mestskej časti Devínska Nová Ves Dárius Krajčí.

Ticketportal.sk