Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
30.07.2020, 00:00

Zabudnite na USA či Dubaj. Tále vás presvedčia, že golf na Slovensku v mnohom poráža konkurenciu

Prečítajte si článok publikovaný v magazíne Prečo nie?!, ktorý vychádza ako príloha k Hospodárskym novinám.

Zabudnite na USA či Dubaj. Tále vás presvedčia, že golf na Slovensku v mnohom poráža konkurenciu
Zdroj: Gray Bear

Golfisti sú už tradične rozcestovaní po celom svete. Španielsko, Turecko, Dubaj či Spojené štáty americké sa javia ako golfové raje. No obmedzenia a strach z cestovania zrejme prinútia golfistov poobzerať sa po okolitých destináciách.

Mnohí z nich zrejme budú voliť dovolenku na Slovensku. A golf musí byť nepochybne jej súčasťou. Slovenské rezorty sú už nedočkavé, a preto sa poctivo pripravujú na prázdninovú sezónu.

Zdroj: Gray Bear

​Potvrdil nám to aj generálny riaditeľ spoločnosti Tále, ktorá prevádzkuje známe ihrisko Gray Bear práve na Táľoch v Nízkych Tatrách. „Súčasné obmedzenia dávajú veľkú šancu golfovým rezortom s komplexnou vybavenosťou ponúknuť svoje služby golfistom zo Slovenska alebo z okolitých krajín a dokázať im, že vieme poskytnúť služby na vysokej úrovni, porovnateľné so zahraničím a dovolím si tvrdiť, že niektoré ihriská ich dokážu aj prekonať v kvalite ihriska a poskytovaných služieb.“

Aj pre rodiny

Golf je podľa neho výbornou možnosťou, ako stráviť rodinnú dovolenku bez ohľadu na výkonnosť jednotlivých hráčov. „Spolu môžu hrať seniori a juniori, muži so ženami, lepší hráč so začiatočníkom... Hra trvá približne päť hodín, prejdete desať kilometrov v nádhernej prírode s úžasnými výhľadmi na okolité kopce Nízkych Tatier. Po hre sa môžete uvoľniť vo wellness centre alebo si posedieť v štýlovej Kolibe pri chutnom jedle a rozobrať stratégiu hry na ďalší deň, prípadne si naplánovať výlet do niektorých lokalít Horehronia,“ odporúča šéf jedného z lídrov medzi golfovými rezortmi na Slovensku.

​Na Táľoch v lete pribudne golfová akadémia Little Bear pri umelom osvetlení, začiatočníci si môžu zakúpiť výhodné celosezónne fee, cez prázdniny budú deti trénovať v golfových školách.

Golf po korone

Pandémia korona vírusu zasiahla aj tento spôsob trávenia voľného času. No golf dostal zelenú ako jeden z prvých športov. „Odohráva sa v prírode, ľudia sú na čerstvom vzduchu, nie je kontaktný a ľudia pociťovali hlad po športovaní a pohybovej aktivite a prakticky nehrozilo žiadne riziko prenosu ochorenia,“ vysvetľuje Ľuboš Ďurinďák.

Zdroj: Gray Bear

​Reakcie boli podľa neho okamžite pozitívne. Golfistom totiž po dlhej zime veľmi chýbal ich obľúbený šport. „Začiatok sezóny sa nám nútene posunul o viac ako mesiac, hoci si myslím, že golf ako jeden z mála športov sa pokojne mohol za určitých podmienok hrať celý čas, veď fyzická aktivita a pohyb na čerstvom vzduch určite majú pozitívny vplyv na posilňovanie imunity organizmu.“

Ticketportal.sk