Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
02.07.2020, 00:00

Slovenka v Chorvátsku: Na hraniciach sme uviazli štyri hodiny, no na Makarskej ani neotvorili reštaurácie

  • Prostredníctvom videohovoru sme sa spojili s kolegyňou Petrou Hankusovou, ktorá aktuálne dovolenkuje v Chorvátsku. Pozrite si rozhovor v HNtelevízii.
  • Prečo strávili štyri hodiny na hraniciach? 
  • Nosia Chorváti rúška? 
  • Ako aktuálne vyzerajú pláže a reštaurácie? 
  • Obávajú sa miestni viac koronavírusu alebo toho, že toto leto neprídu turisti? 

Naša kolegyňa Petra Hankusová aktuálne dovolenkuje v chorvátskej Brele. V rozhovore pre HNtelevíziu sa s nami podelila o doterajšie skúsenosti. 

Aké počasie je aktuálne v Brele? 

Je tu veľmi pekne a teplo, je obed a zatiaľ sa schovávame na izbe. Na pláž pôjdeme až okolo 16. hodine, aby nás úplne nespieklo. Je tu veľmi málo ľudí, v penzióne je obsadených asi 5-6 izieb. Zatiaľ je to veľmi príjemné. 

Tento rok nám všetci odporúčajú, aby sme dovolenkovali na Slovensku. Ty si sa napriek tomu rozhodla, že pôjdeš za hranice. Obávala si sa rizika, ktoré to môže priniesť? 

Určite áno. Do posledného dňa sme sledovali vývoj situácie, v Chorvátsku stále stúpal počet nakazených. No už predtým mi stroskotala cesta do New Yorku, preto som potrebovala čo najskôr niekam vycestovať (smiech).

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 79% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.