Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
01.07.2020, 00:00

Filipínčanka Allie: Slováci sú dosť opatrní, ale veľkí vlastenci. Najhorší zážitok som zažila u lekára

Všimla som si aj to, že odkedy som začala hovoriť po slovensky, prístup ľudí nie je taký nepriateľský, hovorí Filipínčanka.

Filipínčanka Allie: Slováci sú dosť opatrní, ale veľkí vlastenci. Najhorší zážitok som zažila u lekára
Zdroj: Facebook/Allie Balciarová

Allie Balciarová pochádza z Filipín a žije na Slovensku už takmer dva roky. V rozhovore pre HN porozprávala o príchode na Slovensko, prvých dojmoch, na čo si zvykala najdlhšie a prezradila nám, prečo pre neznalosť slovenčiny zažila najhoršiu a zároveň najlepšiu skúsenosť.

Čo vás priviedlo na Slovensko?

Na Slovensko som sa presťahovala kvôli láske a po svadbe sme sa rozhodli žiť natrvalo v Bratislave. Príchod sem mi dal pocit pokoja, som tu šťastnejšia a slobodnejšia.

Čomu ste sa pred príchodom na Slovensko venovali?

Pracovala som v rôznych oblastiach, vrátane online reklamy, solárneho priemyslu a chvíľu som dokonca pracovala ako spisovateľka na voľnej nohe a lektorka angličtiny. A práve angličtina bola tým, čo ma priviedlo k môjmu terajšiemu manželovi.

Ako je to s prácou teraz na Slovensku?

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Ticketportal.sk