Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.06.2020, 00:00

Riaditeľ cestovnej kancelárie Marcel Siekel: Obávam sa, že mnohí vymenia zahraničie za Slovensko

  • Stojí na čele jednej z najznámejších cestovných kancelárií. S akými problémami sa aktuálne potýkajú, a ktoré krajiny sú v hľadáčiku cestovateľov ako prvé.
  • Kam bude možné čoskoro vycestovať a ktoré krajiny Slovákov lákajú najviac?
  • Prečítajte si rozhovor s riaditeľom cestovnej kancelárie Firo Tour, Marcelom Siekelom.
Riaditeľ cestovnej kancelárie Marcel Siekel: Obávam sa, že mnohí vymenia zahraničie za Slovensko
Zdroj: FIRO-tour

Začnime tým, ako konkrétne vašu spoločnosť poznačila koronakríza?

Cestovný ruch na celom svete poznačila koronakríza veľmi značným, nepriaznivým spôsobom. Vzhľadom na to, že sa uzavreli letiská, prestali lietať letecké spoločnosti, sme v čase, kedy predávame zájazdy na leto, čakali ako sa bude situácia vyvíjať a predaj sa samozrejme úplne zastavil. Takže zo dňa na deň sme prestali generovať tržby a zostali nám len náklady.

V čom konkrétne ste museli pristúpiť k najväčším obmedzeniam? Ktorých častí prevádzky sa to dotklo najviac?

Vzhľadom na to, že všetky naše pobočky sú v nákupných centrách, boli sme nútení prevádzky úplne zatvoriť. Všetci kolegovia pracovali z domu, riešili dotazy klientov a boli k dispozícii online.

Čím všetkým ste museli prejsť?

V cestovnom ruchu sme už zažili veľa nepredvídaných udalostí od teroristických útokov, výbuchov sopiek, zemetrasení, pokus o prevrat v Turecku, skrachovanie leteckých spoločností atď.

Je to podnikanie v segmente, kde sa neustále niečo deje a neustále musíte byť pripravení riešiť krízové situácie. Táto situácia bola však úplne iná v tom, že hranice boli zatvorené a nemohlo sa vôbec cestovať.

Momentálne ešte pracujeme v upravenom režime a čakáme, do ktorých destinácií sa bude dať odlietať a podľa toho budeme robiť ďalšie kroky, aby sme situáciu zvládli.

V čom ste vnímali najväčší tlak na vás ako riaditeľa?

V tej neistote, keďže nikto nevedel, ako dlho bude táto situácia trvať. To bolo najhoršie, že veľa vecí sa nedalo riešiť, dalo sa len čakať ako sa to celé vyvinie.

Myslíte si, že sa vám podarilo ustáť koronakrízu?

To je veľmi ťažké povedať a ani si to nedovolím ešte v tejto chvíli tvrdiť.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Ticketportal.sk