Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
21.05.2020, 12:35

Chorvátsko oživuje cestovný ruch. Ceny padajú o desiatky percent

Chorvátsko začalo prekvapivo rýchlo turistickú sezónu. Ceny v niektorých lokalitách padajú o desiatky percent.

Chorvátsko oživuje cestovný ruch. Ceny padajú o desiatky percent
Zdroj: Dreamstime

Chorvátsko minulý týždeň nečakane otvorilo hranice aj pre turistické cesty. Tie sa napriek možným výkladom ukryjú pod jeden z hlavných dôvodov pri cestovaní do krajiny - hospodársky záujem.

Hoci ešte stále nie je v prevádzke kompletná turistická infraštruktúra, Chorváti používajú všetky marketingové nástroje, aby do svojej krajiny čo najskôr dostali čo najvyšší možný počet zahraničných turistov a rozhýbali domáci cestovný ruch.

​​"S ohľadom na situáciu sa časť ubytovacích zariadení alebo napríklad národných parkov rozhodla ponúknuť návštevníkom výrazné zľavy," hovorí Dubravko Miholić, riaditeľ pražského zastúpenia Chorvátskeho turistického združenia.

Napríklad ikona jadranského turizmu - národný park Plitvické jazerá. Aktuálne vstupenka stojí dospelého 50 kún, bežné vstupné v tomto období je ale podstatne vyššie.


Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Ticketportal.sk