Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
18.05.2020, 14:22

Domašu čaká„comeback“ turistického záujmu, myslia si aktéri cestovného ruchu

Nárast dopytov na ubytovanie za posledné dva týždne predstavuje až 61 percent.

Domašu čaká„comeback“ turistického záujmu, myslia si aktéri cestovného ruchu
Zdroj: TASR/Gabriel Bodnár, Facebook/velkadomasa

Vodná nádrž Veľká Domaša a jej okolie zažije túto sezónu "comeback" turistického záujmu, myslia si aktéri cestovného ruchu v regióne. Ako vyplýva z informácií, ktoré pre TASR poskytol senior destinačný manažér Oblastnej organizácie cestovného ruchu Horný Zemplín a Horný Šariš Igor Kňazovický, záujem o pobyt pri Domaši rastie.

"Podľa administrátora stránky e-domasa.sk Dominika Petra, návštevnosť webu, ktorý vytvára databázu ubytovacích možností v súkromí, vzrástla za mesiac apríl oproti rovnakému obdobiu minulého roka o 40 percent," priblížil Kňazovický, pričom poukázal i na skutočnosť, že nárast dopytov na ubytovanie za posledné dva týždne predstavuje až 61 percent.

Podľa jeho zistení zaznamenávajú zvýšený záujem o pobyty prevádzkovatelia ubytovacích kapacít v strediskách Tíšava v katastri obce Bžany v okrese Stropkov i Poľany v katastri Holčíkoviec vo Vranovskom okrese.

Kňazovický však zároveň upozornil aj na skutočnosť, že služby a infraštruktúra, ktoré dovolenkári pri Domaši nájdu, súčasným kritériám kladeným na kvalitnú dovolenku nevyhovujú.

"Investície prichádzajú pomaly, výnimkou sú napríklad aktivity v rekreačnej oblasti Dobrá, ktorá patrí pod obec Kvakovce. Jej starosta Radovan Kapraľ v minulom roku vrátil na hladinu priehrady výletnú loď Bohemia a tento rok pre ňu buduje stabilné prístavné mólo," doplnil.

Dodal ale, že i ostatné samosprávy v okolí Domaše sa v rámci svojich možností snažia do cestovného ruchu investovať.

Ticketportal.sk