Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
02.05.2020, 00:00

Odmietol Viedeň a už šesť rokov žije v Bratislave. Talian Adriano Slovákom závidí byrokraciu

V HNtelevízii si pozrite najnovšiu časť seriálu HNtelevízie Moja nová krajina.

"Slovenskí zákazníci sú veľmi kultivovaní, veľmi scestovaní, majú radi taliansku kultúru," hovorí v najnovšej časti seriálu HNtelevízie Moja nová krajina Adriano Figura, ktorý pochádza zo sicílskej Catanie. V Bratislave žije šesť rokov a v jej centre má vináreň.

Pôvodne pricestoval do hlavného mesta Slovenska pracovne na šesť mesiacov. "Ale potom sa mi zapáčilo. Pripomínalo mi to Taliansko a Sicíliu, kde sa všetci poznáme," hovorí Figura.

Z Bratislavy mal ísť do Viedne, ktorú však odmietol, aby mohol zostať v slovenskom hlavnom meste.

Pozná slovenských futbalistov. Ako fanúšik Interu Miláno sa dokonca stretol so slovenským obrancom Milanom Škriniarom, ktorého označil za svojho hrdinu.

Na Bratislave sa mu páči, že to je z nej kúsok do Rakúska, Maďarska aj Česka. "Dosť veľmi pozitívny pocit mi to robí, že vyzerá, že si všade v Európe," vyhlásil.

"Je veľa vecí, ktoré sa mi páčia na Slovensku a chcel by som ich v Taliansku. Napríklad byrokracia. Napríklad keď musím vybaviť niečo, čo sa týka nejakého auta, za jeden deň sa to dá. V Taliansku zabudnite na to. Okrem toho, že to stojí šesťkrát viac ako tu."

Viac sa dozviete vo videu.

Ticketportal.sk