Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
30.04.2020, 00:00

Riaditeľka známej cestovnej kancelárie: Mali sme v pláne oslavovať, namiesto toho riešime, ako prežiť

Kedy Slováci začnú cestovať a ako sa kríza odrazila na podnikaní v cestovnom ruchu?

Riaditeľka známej cestovnej kancelárie: Mali sme v pláne oslavovať, namiesto toho riešime, ako prežiť
Zdroj: Archív Eleonóry Fedorovej

Kríza okolo koronavírusu sa dotkla všetkých odvetví na Slovensku, mnohé spoločnosti sa dostali do červených čísel.

V rámci nášho seriálu o tom, ako osobnosti z rôznych sfér zvládajú krízu sme sa pozreli na to, ako prežívajú situáciu osobnosti kultúry či gastronómie.

Tentokrát sme sa venovali oblasti cestovania a oslovili sme riaditeľku cestovnej kancelárie.

Eleonóra Fedorová stojí na čele jednej z najznámejších cestovných kancelárii na Slovensku a v cestovnom ruchu pôsobí už od svojich 18-tich rokov. Ako 31-ročná sa stala šéfkou cestovnej kancelárie Satur.

V rozhovore pre HN prezradila, ako trávi posledné dni, ako sa kríza odrazila na podnikaní v oblasti cestovania, kedy a kam Slováci plánujú cestovať a aj to, aký má názor na nešťastný marketingový ťah svojho kolegu z oblasti cestovného ruchu, ktorý v poslednej dobe obletel takmer všetky médiá.

Ako trávite posledné dni?

Prácou z kancelárie a prácou na home office, z toho väčšinu času konferenčnými hovormi.

Ako vyzerá váš bežný deň?

Na začiatku tohto obdobia som bola v povinnej dvojtýždňovej karanténe po návrate zo zahraničia. Bývala som mimo rodiny a v podstate som celé dni trávila prácou. Vtedy som si vytvorila nové rituály, ktoré dodržiavam dodnes.

Napríklad ráno cvičím jogu, potom si dám kávu, oblečiem sa ako do kancelárie a začínam prvý konferenčný hovor. Hneď na začiatku karantény som zaviedla vo firme dva denné rozhovory s manažmentom.

Ráno sa informujeme o tom, čo treba riešiť, vymieňame si nové informácie a podvečer zase hovoríme o tom, čo sa podarilo a čo zostáva doriešiť. Veľmi sa nám to osvedčilo.

Počas dňa potom riešim individuálne online rozhovory namiesto osobných stretnutí a koncepčné veci do budúcnosti.

Cestovná kancelária, ktorú vediete patrí na slovenskom trhu medzi najznámejšie a stabilné. Ako však zvládate krízu, ktorá zasiahla najmä cestovanie?

Je to celkom náročné, aj vzhľadom na to, že tento rok oslavujeme 100 rokov svojho pôsobenia na trhu. Mali sme v pláne oslavovať túto udalosť s našimi klientmi, namiesto toho riešime, ako prežiť.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 67% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Ticketportal.sk