Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
30.04.2020, 00:00

Riaditeľka známej cestovnej kancelárie: Mali sme v pláne oslavovať, namiesto toho riešime, ako prežiť

Kedy Slováci začnú cestovať a ako sa kríza odrazila na podnikaní v cestovnom ruchu?

Riaditeľka známej cestovnej kancelárie: Mali sme v pláne oslavovať, namiesto toho riešime, ako prežiť
Zdroj: Archív Eleonóry Fedorovej

Kríza okolo koronavírusu sa dotkla všetkých odvetví na Slovensku, mnohé spoločnosti sa dostali do červených čísel.

V rámci nášho seriálu o tom, ako osobnosti z rôznych sfér zvládajú krízu sme sa pozreli na to, ako prežívajú situáciu osobnosti kultúry či gastronómie.

Tentokrát sme sa venovali oblasti cestovania a oslovili sme riaditeľku cestovnej kancelárie.

Eleonóra Fedorová stojí na čele jednej z najznámejších cestovných kancelárii na Slovensku a v cestovnom ruchu pôsobí už od svojich 18-tich rokov. Ako 31-ročná sa stala šéfkou cestovnej kancelárie Satur.

V rozhovore pre HN prezradila, ako trávi posledné dni, ako sa kríza odrazila na podnikaní v oblasti cestovania, kedy a kam Slováci plánujú cestovať a aj to, aký má názor na nešťastný marketingový ťah svojho kolegu z oblasti cestovného ruchu, ktorý v poslednej dobe obletel takmer všetky médiá.

Ako trávite posledné dni?

Prácou z kancelárie a prácou na home office, z toho väčšinu času konferenčnými hovormi.

Ako vyzerá váš bežný deň?

Na začiatku tohto obdobia som bola v povinnej dvojtýždňovej karanténe po návrate zo zahraničia. Bývala som mimo rodiny a v podstate som celé dni trávila prácou. Vtedy som si vytvorila nové rituály, ktoré dodržiavam dodnes.

Napríklad ráno cvičím jogu, potom si dám kávu, oblečiem sa ako do kancelárie a začínam prvý konferenčný hovor. Hneď na začiatku karantény som zaviedla vo firme dva denné rozhovory s manažmentom.

Ráno sa informujeme o tom, čo treba riešiť, vymieňame si nové informácie a podvečer zase hovoríme o tom, čo sa podarilo a čo zostáva doriešiť. Veľmi sa nám to osvedčilo.

Počas dňa potom riešim individuálne online rozhovory namiesto osobných stretnutí a koncepčné veci do budúcnosti.

Cestovná kancelária, ktorú vediete patrí na slovenskom trhu medzi najznámejšie a stabilné. Ako však zvládate krízu, ktorá zasiahla najmä cestovanie?

Je to celkom náročné, aj vzhľadom na to, že tento rok oslavujeme 100 rokov svojho pôsobenia na trhu. Mali sme v pláne oslavovať túto udalosť s našimi klientmi, namiesto toho riešime, ako prežiť.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Ticketportal.sk