Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.01.2020, 14:06

Dom za euro aj peniaze na dieťa. Malebné mestá v Taliansku lákajú nových obyvateľov

  • Kým na priemerný bratislavský byt by obyvateľov metropoly zarábal niekoľko rokov, v Taliansku ponúkajú úrady domy za jedno euro.
  • Veľakrát nemajú na výber, z kedysi prosperujúcich sídiel sa stávajú "mestá duchov", mladí sa sťahujú do metropol a ekonomika sa rúti dole.
Dom za euro aj peniaze na dieťa. Malebné mestá v Taliansku lákajú nových obyvateľov
Zdroj: Flickr

Príbytky, ktoré človek teoreticky vymení za croissant, sa nachádzajú najmä na Sicílii. Jediným háčikom, ktorý kupcov môže odradiť, je, že nový majiteľ musí nehnuteľnosť zrekonštruovať do troch rokov a zaplatiť zálohu v hodnote dvoch až piatich tisíc eur, píše CNN. Tá sa mu vráti, ak rekonštrukcia prebehne.

Gangi

Mestečko blízko Palerma na Sicílii bolo medzi prvými, ktoré ponúkali predaj nehnuteľností za euro. Do projektu sa zapojilo v roku 2011 a od tej doby sa mu podarilo predať najviac domov zo všetkých.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Ticketportal.sk