Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
20.07.2019, 00:01

Odborník povedal, čo pred cestou do Chorvátska určite nerobte

  • Oplatí sa do Chorvátska vyraziť skôr na noc alebo cez deň?
  • Po ceste je lepšie využívať diaľnice alebo risknúť aj okresné cesty? Pozrite si náš rozhovor s Rasťom Chválom.

Cesty mnohých Slovákov mieria počas letných mesiacov do chorvátskych destinácií. Ktorú trasu si zvoliť? Je najkratšia cesta skutočne najpohodlnejšia? Dá sa naplno spoľahnúť na navigácie?

V našom rozhovore v štúdiu s Rasťom Chválom z Garáž.TV sa tiež dozviete, akej veci sa vyvarovať tesne pred dovolenkou a kde môžete ušetriť trochu času pri cestovaní.

"Dnes sú cesty jednoduché, ja si pamätám časy, kedy sme objavovali, koľko pribudlo diaľnic. Principiálne tu existuje rakúsko-slovenská a maďarská cesta. Ja som zo stredného Slovenska a preferujem tú maďarskú."

"Dnes už je možno aj lepšie vyraziť neskôr, ale neísť úplne na noc, lebo už všetci začali jazdiť na noc. A tak sa to pretransformovalo. A tak už chytajú zápchy aj takýto ľudia."

"Teraz už akákoľvek navigácia či mobil dokáže vykalkulovať veci, takže cestu ako takú už nemusím riešiť. Treba si však “pribaliť” to, že už keď sadám za volant, začína mi dovolenka. Treba ísť v pohode a nepreháňať to ani s únavou."

"Cestu si treba urobiť pohodovú, prípadne dať do vyhľadávača aj to, kde by sme si mohli urobiť väčšiu prestávku s deťmi. Áno, natiahne to cestu, ale už dovolenkujeme."

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Ticketportal.sk