Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
05.07.2019, 00:00

Objavte tajné jazerá Slovenska. Niektoré sa krásou vyrovnajú zahraničným "masovkám"

Prinášame vám výber jazier, za ktorými nemusíte cestovať za hranice.

Objavte tajné jazerá Slovenska. Niektoré sa krásou vyrovnajú zahraničným "masovkám"
Zdroj: vyletik.eu

Kúpaliská, jazerá a vodné plochy na Slovensku sú už takmer chronicky zmáme. Mnohí z nás si myslia, že už ich v tomto smere nič neprekvapí. Málokto však vie, že na Slovensku máme miesta, ktoré sa krásou môžu rovnať "masovkám" zo zahraničia, nepatria však medzi bežný výber tunajších dovolenkárov.

Aby sme vám priblížili aj tie, prinášame výber tajných jazier, za ktorými nemusíte cestovať za hranice krajiny. Nájdete ich doslova na "rodnej hrude" a mnohé z nich krásou pokoria aj očakávania náročného cestovateľa. 

Niektoré má mimoriadne čistú vodu, inde sú zasa kvalitné služby, ďalšie je blízko mesta, kam sa dá odskočiť na nákup. Ak sa vám ich doteraz nepodarilo objaviť, vrhnite sa tento rok na ich spoznávanie.

Odporúčame napríklad tajchy v Štiavnických vrchoch alebo Kaďu na Liptove. Nič vám to nehovorí? V galérii si pozrite, o ktoré ide a kde si užijete parádne leto:

​Varovanie na záver:

Pri kúpaní na novom, neznámom mieste, treba dodržať niekoľko zásad. „Do neznámej vody vstupujte opatrne, postupne a vyhýbajte sa prudkému ochladeniu organizmu,“ odporúčajú odborníci z Úradu verejného zdravotníctva. „Do hlbokej vody by sa mali odvážiť len zdatnejší plavci a ani tí nie jednotlivo, ale aspoň vo dvojici,“ dodávajú zdravotníci.