Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
02.06.2019, 17:36

Na Slovensku sa veľa pije. Belgičan hovorí, prečo sa musel stať cestným pirátom

Slováci sú veľkí materialisti a otvorene rozprávajú o majetkových pomeroch iných ľudí.

Belgičan Vincent Touquet žije na Slovensku už desať rokov. Do Bratislavy prišiel spolu s manželkou, ktorá tu dostala pracovnú ponuku. Priznáva, že najprv sa k nám netešili, na život na Slovensku si však zvykli.

V relácii HNtelevízie Moja nová krajina vysvetľuje, prečo sa na Slovensku stal z neho cestný pirát. "Bez toho na ceste v Bratislave neprežiješ," hovorí úprimne. 

Kritizuje aj vzťah Slovákov k alkoholu. Vadí mu najmä, že sa na ľudí, ktorí piť nechcú dívame tak povediac cez prsty. "Keď som išiel von s kamarátmi, cítil som sociálny tlak piť. Keď nepiješ, nie si kamarát," popisuje svoje skúsenosti. Podľa neho sa na Slovensku pije oveľa viac tvrdého alkoholu ako v Belgicku. 

Slováci sú podľa neho veľkí materialisti a otvorene rozprávajú o majetkových pomeroch iných ľudí. "Pýtali sa nás, prečo keď máme taký veľký byt, máme také lacné auto," popísal svoje skúsenosti. Prekvapilo ho aj to, že Slováci sa otvorene pýtajú, ako iní ľudia zarábajú.

Medzi najväčšie problémy našej krajiny zaradil situáciu v justícii. Nechápe právomoci špeciálneho prokurátora, ktorý môže jednoducho zastaviť vyšetrovanie.

Na druhú stranu by si Slováci podľa Vincenta mali viac vážiť, čo majú.