Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.04.2019, 10:22

Lahôdka pre milovníkov turistiky a cykloturistiky: Zdolajte 20 vrcholov Vrchárskej koruny Trenčianskej a neoľutujete

V stredu odštartoval štvrtý ročník cyklisticko-turistického projektu.

Lahôdka pre milovníkov turistiky a cykloturistiky: Zdolajte 20 vrcholov Vrchárskej koruny Trenčianskej a neoľutujete
Zdroj: Flickr

Cyklojazdou a výstupom peších turistov z centra Trenčína cez lesopark Brezina až k južnému opevneniu Trenčianskeho hradu odštartoval v stredu (10. 4.) v poradí štvrtý ročník cyklisticko-turistického projektu Vrchárska koruna Trenčianska (VKT).

Ako informoval jeden z autorov projektu VKT Pavel Babica, na Palackého ulici v Trenčíne sa napriek sychravému počasiu zišli desiatky milovníkov turistiky i cykloturistiky, aby spoločne zdolali prvý z 20 vrcholov tohtoročnej edície projektu.

„Na zdolanie všetkých vrcholov majú účastníci VKT čas do 30. novembra. Novinkou tohto ročníka je kategória VKT – Hendikep. Je určená pre ľudí, ktorí kvôli rôznym druhom postihnutia nemôžu zdolať všetky predpísané vrcholy. Týmto účastníkom stačí zdolať aspoň päť vrcholov, vybrali sme preto aj také trasy, ktoré idú po asfalte a sú vhodné napríklad aj pre vozíčkarov," priblížil Babica.

Podľa povereného riaditeľa Úradu Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK) Mareka Briestenského je okrem aktívneho pohybu cieľom VKT aj možnosť poznávať prírodné krásy a historické miesta kraja. „Teší ma, že Trenčianska župa každoročne podporuje tento výnimočný cykloturistický projekt spoločne s Krajskou organizáciou cestovného ruchu Trenčín región. Verím, že tento ročník bude opäť úspešný a každý účastník počas neho zažije krásne a nezabudnuteľné chvíle," doplnil Briestenský.

Najbližšie sa spoločné podujatie pod značkou Vrchárskej koruny Trenčianska uskutoční v sobotu 13. apríla od 11.00 h v Bike Parku Kálnica. Určená bude najmä pre mládež, organizátori pripravili stretnutie i besedu s ultracyklistom Alešom Melichříkom a spoločný výjazd do pohoria Považského Inovca.

Ticketportal.sk