Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
15.02.2019, 00:00

Plávajúce obytné priestory posúvajú zážitkový turizmus na novú úroveň

  • Plávajúce obytné priestory Punta de Mar v Španielsku posúvajú zážitkový turizmus na novú úroveň.
  • Punta de Mar je udržateľná turistická iniciatíva, ktorá neprodukuje žiadne splodiny.
  • Ďalšou výhodou je, že konštrukcia je samostatná a umožňuje presun po vode aj po súši.
Plávajúce obytné priestory posúvajú zážitkový turizmus na novú úroveň
Zdroj: © Mano de Santo®, GRDPR166

Cieľom inovatívneho projektu dynamických plávajúcich obytných priestorov Punta de Mar je posunúť koncept zážitkového turizmu na novú úroveň. Architektonické štúdio Mano de Santo a KMZero, Open Innovation Hub si pri navrhovaní vybralo spoločnosť Guardian Glass. Prvý prototyp je už umiestnený v klube Náutico v meste Denia v Stredozemnom mori.

Unikátny projekt si pozrite v galérii:

Punta de Mar je plávajúca plošina s dôkladným, minimalistickým architektonickým dizajnom, ktorý je funkčný a zároveň šetrný k životnému prostrediu. Projekt umožňuje vnímať okolie všetkými zmyslami.

Cieľom projektu je integrácia s prírodným prostredím a zároveň vyvolanie pocitu intimity, pohodlia, uvoľnenia a duševnej pohody u hostí. Na plávajúcu konštrukciu bolo použité sklo, ktoré umožňuje transparentnejší výhľad zvnútra na okolie a stiera hranice medzi interiérom a exteriérom.

Pavilón s celkovou rozlohou 74 m2 je navrhnutý pre dve osoby a má dve poschodia s minimalistickým dizajnom a vybavením. Na prvom poschodí s rozlohou 40 m2 sa nachádza salónik s vlastnou kúpeľňou a súkromná terasa, ktorá slúži ako prístavba k interiérovému priestoru.

Inovatívne riešenia na mieru zákazníkom

Na druhom poschodí s rozlohou 34 m2 sa nachádza oddychové priestranstvo určené na relaxáciu. Výbava oboch poschodí zahŕňa osvetlenie a hudbu v pozadí.

Ďalšou výhodou Punta de Mar je aj to, že hostia majú neustálu kontrolu nad celým projektom vďaka domácej automatizačnej aplikácii, ktorá umožňuje rozhodovanie o konkrétnych aspektoch obytných priestorov.

​Inovatívne technologické riešenia v rámci tohto projektu umožňujú hosťom ovládať osvetlenie, zvuk, vône a úroveň bezpečnosti. Prístup k ovládacím prvkom je možný buď priamo z platformy alebo diaľkovo.

Osvetlenie je biodynamické, v interiéri napodobňuje prirodzené svetlo z exteriéru a v rôznych častiach dňa sa svetlo mení súbežne s tým, ako sa mení intenzita prirodzeného svetla.

Záväzok dosiahnuť udržateľnosť

Punta de Mar je udržateľná turistická iniciatíva, ktorá neprodukuje žiadne splodiny vďaka modulárnej konštrukcii so systémom na báze „Plug & Go“. Okrem toho sa snaží o integráciu s okolitým prostredím a je postavená z materiálov, ktoré majú malý vplyv na životné prostredie.

Ďalšou výhodou je, že konštrukcia je samostatná a umožňuje presun po vode aj po súši. To znamená, že Punta de Mar sa môže presúvať na miesta s rozličnými prírodnými scenériami, ktoré majú dostupné prípojky pre sieťové a napájacie zdroje (či už ide o prímorské alebo o súkromné plážové hotely). Vďaka tomu môže hosťom ponúkať stále jedinečné a exkluzívne zážitky.