Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
23.01.2019, 00:01

Raj pre „ľudí, ktorí nenávidia ľudí“. Nenájdete tu cesty ani obchody, tento hotel si však zamilujete

  • Ak máte radi samotu alebo si potrebujete na čas oddýchnuť od ľudí, máme pre vás ideálny tip a nejde o žiadnu exotiku ani tropické destinácie.
  • V prípade, že túžite po unikátnom zážitku z dovolenky, choďte viac na sever – tak ďaleko od ľudí, ako sa len dá.
Raj pre „ľudí, ktorí nenávidia ľudí“. Nenájdete tu cesty ani obchody, tento hotel si však zamilujete
Zdroj: Pixabay

Jedinečný hotel v Nórsku Arctic Hideaway sa nachádza tak ďaleko od ľudí, ako si len viete predstaviť. Je to ideálne miesto pre milovníkov samoty.  Izolovanosť zaručuje aj fakt, že hotel sa nachádza na samostatnom ostrove Fordypningsrommet, ktorý leží nad arktickým kruhom, uvádza portál Condé Nast Traveler. Ten ho označuje ako "perfektný pre ľudí, ktorí nenávidia ľudí".

Spoločnosť založil nórsky hudobník Håvard Lund. Prvý pozemok kúpili tvorcovia v roku 2004 a o deväť rokov neskôr sa stretli s architektmi. Za dizajnom projektu stoja v Nórsku známe mená TYIN Yashar & Andreas a do spolupráce sa zapojil aj  „mentor“ Sami Rintala z architektonickej spoločnosti RintalaEggertson.

Zdroj: Wikimedia/Oivindarvola

Komplex pozostáva z desiatich samostatných kabín postavených s orientáciou na potreby "umelcov, ktorí ich odrážajú a vytvárajú".

Základné informácie

  • Doprava

Fleinvær je súostrovie, na ktorom sa spomínaný hotel nachádza. Najskôr sa dopravte do Osla, odtiaľ pokračujte priamym letom do mesta Bodø a potom vás ešte čaká hodinová cesta trajektom priamo na ostrov.

  • Strava a ubytovanie

Po prekonaní cesty sa ocitnete v úplne inom svete bez ciest, áut či obchodov. Každá budova disponuje piatimi kabínami určenými na spanie (s kapacitou do 15 hostí), dvomi kuchyňami, kúpeľňou, saunou posadenou priamo na móle a vyvýšenou terasou.

Obrovské okná, ktoré siahajú až po podlahu ponúkajú ubytovaným jedinečný panoramatický výhľad.

Musíte si priniesť vlastné jedlo a zásoby, môžete však využiť aj služby miestneho kuchára, ktorý vám vie pripraviť raňajky, obed alebo troj-chodovú večeru založenú na tradičnej nórskej kuchyni.

  • Termíny
Zdroj: Screenshot/thearctichideaway.com

​Najlepším obdobím, kedy sa ubytovať je december až január. Všade je sneh a dokonale si užijete pokoj a oddych. Bonusom je výhľad na neznečistenú oblohu, neporušenú prírodu a skalné pobrežie mesta Vestfjorden, uvádza portál.

  • Aktivity

Ak patríte medzi aktívnejších, vopred si dohodnite rybolov, pozorovanie vtákov či iné aktivity.

  • Cena

Cena zodpovedná luxusným podmienkam a priestorom, takže priemerného cestovateľa bude stáť v prepočte približne 260 eur na noc.

Pozrite si fotografie unikátneho ubytovania:

Ticketportal.sk