Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
19.11.2018, 20:58

Najlepšie historické hotely 2018 v Európe: počtom ocenení sme sa vyrovnali Rakúšanom

  • Heritage Hotels of Europe Awards sú ocenenia venované tým najlepším historickým hotelom, vyznamenávajú osobnosti, ktoré stoja za unikátnymi projektmi.
  • Slovensko malo tento rok zastúpenie až troch hotelov, čím sa počtom najvyšších ocenení vyrovnalo Rakúsku.
  • „To že sa v siedmych kategóriách umiestnili až tri slovenské hotely a ďalšie sa dostali do finále značí, že kvalita služieb na Slovensku za posledné obdobie vysoko narástla," povedal prezident asociácie Historické hotely Slovenska.
Najlepšie historické hotely 2018 v Európe: počtom ocenení sme sa vyrovnali Rakúšanom
Zdroj: HERITAGE HOTELS OF EUROPE AWARDS/Grandhotel Praha

Víťazi Heritage Hotels of Europe Award 2018 boli vyhlásení 17. novembra počas slávnostného večera, ktorý sa konal v Chateau Belá. Počas večera sa stretli majitelia historických hotelov, zástupcovia médií zo Slovenska a zahraničia, ako aj odborníci z oblasti cestovného ruchu z celej Európy.

Každé zariadenia nominované širokou verejnosťou je hodnotené 7-člennou komisiou, víťazi boli vybratí z viac ako 100 nominácií a deviatich krajín. Porotcovia vyhodnotili všetky aspekty zákazníckych skúseností a určili víťazov v siedmych kategóriách: dizajn, wellness, gastronómia, pohostinnosť, kultúra, romantika a Hostiteľ roka.

Víťazov Heritage hotels of Europe 2018 Awards, vrátane slovenského zastúpenia si pozrite v galérii:

​Heritage Hotels of Europe Awards sú ocenenia venované tým najlepším historickým hotelom, vyznamenávajú osobnosti, ktoré stoja za unikátnymi projektmi.

„To že sa v siedmych kategóriách umiestnili až tri slovenské hotely a ďalšie sa dostali do finále značí, že kvalita služieb na Slovensku za posledné obdobie vysoko narástla a dnes sa vyrovná aj krajinám, ktoré majú tradíciu v turizme niekoľko desiatok rokov. Nie je to teda iba reklama pre vybrané zariadenia, ale pre Slovensko ako destináciu," povedal Ján Svoboda, prezident asociácie Historické hotely Slovenska.

Heritage Hotels of Europe (HHE)

Ide o zoskupenie hotelových asociácií z rôznych krajín Európy. Toto združenie sa spojilo, aby reprezentovalo krásu a bohatú tradíciu hotelov pod jednou vlajkou.

Do portfólia patria stredoveké hrady, zámky, pevnosti, kaštiele a poľovnícke zámočky, ale aj historické domy či mestské paláce v Európe. Asociácia Historické hotely Slovenska je zakladajúcim členom a súčasným prezidentom HHE je Ján Svoboda zo Slovenska.