Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
03.10.2018, 00:00

Nadýchnite sa Slovenska a spoznajte pravú krásu regiónu Matúša Čáka a Juraja Jánošíka

Viete, čo spája kúpele v Trenčianskych Tepliciach, Čičmany a Strečno? Všetky ležia v blízkosti našej najdlhšej rieky v regióne Horného Považia.

Trenčín patrí spolu s Nitrou a Bratislavou k trom najstarším mestám na Slovensku, ktoré kroniky spomínajú už v 11. storočí. Centrum Trenčína má osobitú atmosféru s príjemnou pešou zónou plnou kaviarničiek, reštaurácii a butikov.

Dominantou mesta a vlastne celého Považia je Trenčiansky hrad, v ktorom sa počas celého roka organizuje zaujímavý program pre všetkých. Preslávil ho najmä jeho najmocnejší majiteľ Matúš Čák Trenčiansky.

Nachádza sa tam aj 80 metrov hlboká Studňa lásky. Na hradnom brale nájdeme aj známy rímsky nápis, ktorý vypovedá a prítomnosti starých Rimanov na území Slovenska.
Zdroj: Michal Kulíšek

Horné Považie je oblasť, v ktorej svoje domovy našiel slávny Matúš Čák, Bátorička či národný hrdina Juraj Jánošík. Poďte s nami tento región postupne objaviť. Aj keď ste možno nikdy nepočuli o tom, že región Horné Považie existuje, napriek tomu ponúka mnoho zaujímavých miest, ktoré treba navštíviť.

Vedeli ste napríklad, že sem patrí aj Terchová? Väčšina ľudí by ju asi hľadalo na Orave či Kysuciach. Horné Považie však skrýva viacero nečakaných a zaujímavých miest uvádza Zľava dňa.

V galérii si pozrite región toho najkrajšieho a ľudového a spoznajte Slovensko s jeho čarovnými miestami: