Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
28.09.2018, 14:47

Sme zápecníci a cestujeme len málo. Nálepku z minulosti zvrátili najscestovanejší Slováci

  • 6. ročník festivalu Od pólu k pólu vyvrcholil stretnutím najscestovanejších Slovákov v priestoroch Novej budovy SND v Bratislave.
  • Na jednom mieste sa stretlo 450 Slovákov, ktorí svoj život zasvätili cestovaniu.
  • Atrakciou stretnutia boli aj gurmánske špeciality, klokan či krokodíl a najmä prvá verejná ochutnávka najsmradľavejšieho jedla sveta.
Sme zápecníci a cestujeme len málo. Nálepku z minulosti zvrátili najscestovanejší Slováci
Zdroj: Vlastislav Oľach

Pred 26 rokmi boli Slováci považovaní za zápecníkov a cestovali len málo, tentokrát sa však na jednom mieste a iba jeden deň v roku stretli cestovateľské kapacity, ktoré precestovali aj najmenej navštevované krajiny sveta (od Nauru, Rovníkovej Guiney po Tuwalu).

Zdroj: Vlastislav Oľach

​Nechýbali najväčší odborníci na africké safari, moslimský svet, škandinavisti, špecialisti na Ameriku či Áziu a o svoje poznatky sa podelili ľudia, čo precestovali najnebezpečnejšie krajiny ako Sýria, Irak, Jemen, Afganistan, Somálsko, Stredoafrická republika, Južný Sudán. Križovali našu planétu od severného pólu po Antarktídu.

Vyvesené tabule so zoznamom všetkých krajín planéty sa rýchlo zaplnili čiarkami pri každej krajine. Atrakciou stretnutia boli aj gurmánske špeciality, klokan či krokodíl a najmä prvá verejná ochutnávka najsmradľavejšieho jedla sveta.

Zdroj: Vlastislav Oľach

​Osou stretnutia bola výstava veľkoformátových fotografií Ľuboša Fellnera. Jeho exkluzívna trilógia Lovci zážitkov zahŕňala zážitky zo všetkých krajín sveta.

Výťažok bol venovaný na charitu a konkrétnu pomoc chudobným regiónom našej planéty. Festival sa oficiálne skončil 27. septembra na medzinárodný deň turizmu.