Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.09.2018, 00:01

Experti radia: Toto sú najlacnejšie spôsoby ako precestovať a užiť si tie najdrahšie destinácie

Experti z oblasti cestovania, cestovného ruchu a novinári prinášajú najlacnejšie spôsoby a odporúčania, ako si užiť tie najdrahšie destinácie sveta.

 Expert: Marian Goldbergová, spisovateľka, plánovačka ciest a zakladateľka spoločnosti Goldberg on Travel.
Ako ušetriť: „V porovnaní s inými krajinami v Ázii, Japonsko vás môže vyjsť draho. Určite ho ale považujem za lacnejšie ako New York. Po prvé, v taxíkoch, reštauráciách a hoteloch nenechávate žiadne sprepitné. Po druhé, ako cudzinec môžete využiť sedemdňové cestovné lístky, ktorých výhoda je v tom, že celú túto dobu cestujete za cenu približne 226 eur, čo je skoro toľko ako jeden jednosmerný lístok z Tokia do Kjóta.“
Aerolinky JAL (Japan Airline) a ANA zase predávajú letenky, ktoré vám umožňujú preskúmať Japonsko len za 10 800 jenov, čo je v prepočte približne 834 eur. Ešte výhodnejšie je pri cestovaní zakúpiť kartu PASMO. Využijete ju v metre aj vo vlaku. Je to jednoduchšie ako si stále kupovať lístky, keď niekam idete. PASMO kartu dokonca využijete aj na nákup nápojov či občerstvenia z automatov v Tokiu.
Zatiaľ čo ubytovať sa v tradičnom japonskom hostinci sa môže zdať drahé, pretože hosťom účtujú za osobu a nie za izbu, treba si uvedomiť, že v cene máte dve jedlá, často s možnosťou raňajok v západnom alebo japonskom štýle.
Ak chcete spoznávať Japonsko a vyhnúť sa davom a vysokým cenám, orientujte sa k menej frekventovaným miestam. Namiesto Hakone, zamierte na juh k polostrovu Izu Peninsula do Shuzenji a objavíte Arai Ryokan (ubytovanie). Toto miesto je o polovicu lacnejšie ako luxusné horúce pramene v Hakone a pritom je krásne.
Ceny butikových hotelov v Nara (mesto na juhu ostrova Honšú v Japonsku) sa pohybujú okolo 300 - 350 dolárov (260 – 302 eur) za noc na osobu, čo je asi o 100 - 200 dolárov (86 – 173 eur) na noc menej ako ryokan (druh tradičného ubytovania v Japonsku, pozn. red.) v Kjóte. Návštevu chrámu odporúčame v horskom meste Kója (vrch na polostrove Kii na západnom Honšu) a aj v Kjóte.
Zdroj: Pixabay

Aj vy máte svoj zoznam miest, ktoré by ste chceli vidieť? No možno máte obmedzený rozpočet a nedarí sa vám cestovať. V prípade, že sa nechcete vzdať svojich cestovateľských snov, môžete vyskúšať lacnejšiu cestu.

Forbes oslovil známych travel blogerov, editorov, spisovateľov a cestovateľov, ktorí prezradili spôsoby, ako cestovať a užiť si aj najdrahšie mestá sveta. A to za výrazne menej peňazí, ako si myslíme.

Cenovo dostupné nápady na cestovanie do exkluzívnych destinácii nájdete v galérii: