Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
04.09.2018, 13:45

Britský The Guardian odporúča východoslovenské mesto ako dobrý tip na výlet

Britský server zaradil mesto na východe Slovenska do rebríčka najlepších európskych miest vhodných na výlet.

A na záver druhé najväčšie mesto na Slovensku, ktoré tak nadchlo The Guardian. Podľa eho ponúka všetko od gotickej až po secesnú architektúru. Vďaka svojmu titulu Európskeho hlavného mesta kultúry v roku 2013 jeho často nekonvenčná kultúrna scéna aj naďalej prekvitá a jej nočný život je mladý a duchovný, vďaka veľkému študentskému obyvateľstvu a prílivu ľudí z blízkych miest a obcí hľadajúcich zábavu cez víkendy.

Hlavné námestie má veľa farebných trojpodlažných budov, kaviarní alebo barov, ktoré prekypujú životom do neskorého leta. V pešej vzdialenosti sa nachádza spievajúca fontána, impozantná gotická katedrála sv. Alžbety a priľahlá Urbanova veža, ako aj stredoveká Miklušova väznica.

Server odporúča prenajať si starú Škodu so sprievodcom a vydať sa ňou k bývalé pamiatkam komunistickej éry, ako napríklad továreň na magnezit.

Milovníci kultúry môžu navštíviť aj galériu Mihal v hoteli Múza, ktorý má malú zbierku originálov Andyho Warhola.
Zdroj: Pixabay

So svojou historickou architektúrou, krásnou scenériou a kultúrou bez obrovských davov sú tieto európske mestá ideálne pre dovolenku neskorého leta a začiatku jesene, píše The Guardian. V galérii sa dozviete aj to, ktoré mesto na Slovensku ho tak okúzlilo.