Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
24.08.2018, 11:40

Britská cestovka evakuuje z hotela v Hurgade 300 klientov, dôvodom je záhadná smrť páru

Hostia rôznych národností dostali možnosť ubytovať sa v inom hoteli alebo sa vrátiť domov.

Britská cestovka evakuuje z hotela v Hurgade 300 klientov, dôvodom je záhadná smrť páru
Zdroj: Flickr.com

Britská cestovná kancelária Thomas Cook dnes oznámila, že sa z preventívnych dôvodov rozhodla v egyptskom letovisku Hurgada evakuovať všetkých svojich 301 klientov z hotela Steigenberger Aqua Magic. Niekoľko hostí totiž začalo mať zdravotné problémy a tento týždeň v hoteli z neznámych príčin zomrel britský pár. Informovala o tom agentúra Reuters.

O nedávnom útoku žraloka v Egypte sme sa v HNtelevízii rozprávali s potápačom Ivanom Zámečníkom:

​Šesťdesiatdeväťročný John Cooper a jeho o šesť rokov mladšia manželka Susan boli nájdení mŕtvi v utorok.

Podľa denníka Daily Mail sa najprv hovorilo o tom, že muž zomrel v dôsledku infarktu a jeho žena kvôli žiaľu zo straty manžela. Podľa neskorších oznámenia sa však dvojica mohla otráviť oxidom uhoľnatým. S párom bola na dovolenke aj ich dcéra Kelly (40), ktorá údajne tiež mala zdravotné problémy, ale prežila, pretože sa išla prejsť. Rodičov po návrate z prechádzky našla mŕtvych. Príčinu úmrtia má však preukázať až pitva.

Kancelária Thomas Cook bez bližších podrobností uviedla, že dostala informácie o tom, že niekoľko hostí v hoteli čelilo zdravotným problémom. Bližšie podrobnosti neoznámila. Na internete viacero niekdajších hostí napísalo, že v dôsledku zlých hygienických podmienok mali zažívacie ťažkosti a niektorí boli dokonca hospitalizovaní.

Hostia rôznych národností, medzi ktorými sú okrem Britov podľa denníka The Independent tiež Nemci, dostali možnosť ubytovať sa v inom hoteli alebo sa vrátiť domov.

Cestovka Thomas Cook naposledy hodnotila hotel v júli, kedy získal 96 percent.

Ticketportal.sk