Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.08.2018, 09:00

Cestovateľská bodka za letom: Objavte úchvatné miesta len hodinu cesty od Bratislavy

Na záver leta vám prinášame tipy na výlety za krásami prírody. S kvalitným jedlom a vínom a to len hodiny cesty z Bratislavy.

Cestovateľská bodka za letom: Objavte úchvatné miesta len hodinu cesty od Bratislavy
Zdroj: (c) Wienerwald Tourismus GmbH/Paul Landl

Len hodinu cesty od Bratislavy sa nachádza región Thermenregion Wienerwald, kde si môžete užiť netradičnú turistiku a ochutnávky všetkého, čo sa vyrába z hrozna. Počas dvoch víkendov - 1. a 2. a tiež 8. a 9. septembra - sa v rámci podujatia Pôžitkárska míľa predstaví za najdlhším vínnym barom v Rakúsku viac ako 80 vinárov.

Nádherné prostredie si pozrite v galérii:

Kvalitné vína a gurmánske hody v nádhernej prírode

Najdlhší vínny bar na svete s dĺžkou 10 kilometrov nájdete počas prvých dvoch septembrových víkendov medzi mestečkami Mödling a Bad Vöslau. Vína, burčiaky a hroznové šťavy môžete ochutnať uprostred kopcov, viedenských lesov a viníc.

Záujemcovia o toto podujatie sa môžu z nádražia Südbahn odviezť traktorom či vláčikom a dopriať si tak netradičnú jazdu krajinou. Pôžitkárska míľa nebude len o výborných mokoch z hrozna, ale aj o skvelom jedle, grilovaných rebierkach, rybách, tradičných koláčoch, regionálnych výrobkoch a domácich produktoch.

Dobré víno či burčiak v kombinácii s dolnorakúskou kuchyňou je skvelou kombináciou, ktorú ocenia všetci gurmáni. Ochutnať budete môcť rôzne odrody „moku pravdy“ - napríklad Zierfandler, Rotgipler, Modrý Portugal či Svätovavrinecké.

Putovať, ochutnávať a užívať si môžete aj s priateľmi. Dva dni pôžitkov a dve noci v príjemnom prostredí nie príliš vzdialenom od hraníc budú nezabudnuteľným zážitkom pre každého návštevníka.

Pre záujemcov o Pôžitkársku míľu je pripravené ubytovanie v dvojlôžkovej izbe v partnerskom podniku podľa vlastného výberu. 

K Neziderskému jazeru za menej než hodinu

Zdroj: Pixabay

​Z Bratislavy takisto môžete využiť špeciálnu letnú linku do Rakúska, ktorú bude dopravca prevádzkovať až do polovice septembra. Za nákupmi či oddychom si môžete zájsť autobusom až do polovice septembra každý piatok, sobotu a nedeľu.

Ku krásnym plážam Neziderského jazera (Neusiedler See) či na nákupy svetových značiek v Parndorfe sa z Bratislavy dopravíte za menej než hodinu.