Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
21.08.2018, 08:00

Objavte podzemné krásy Slovenska: Po 15 rokoch obnovia Jaskyniarsky týždeň

Po 15 rokoch obnovia Jaskyniarsky týždeň, očakávajú vyše sto speleológov.

Objavte podzemné krásy Slovenska: Po 15 rokoch obnovia Jaskyniarsky týždeň
Zdroj: Wikimedia/Juloml

Viac ako sto speleológov zo Slovenska i zahraničia očakávajú organizátori 59. ročníka Jaskyniarskeho týždňa Slovenskej speleologickej spoločnosti v Strážovských vrchoch, ktoré sa bude konať od 22. do 26. augusta.

Podujatie pripravil Jaskyniarsky klub Strážovské vrchy. Ako informoval organizátor Bohuslav Kortman, Jaskyniarsky týždeň sa uskutoční po 15-ročnej prestávke, naposledy sa konal v roku 2003 v Čičmanoch.

"Očakávame viac ako stovku jaskyniarov, ich rodinných príslušníkov a priaznivcov od nás i zo zahraničia. Spolu s jaskyniarmi z Dubnice nad Váhom sme pre nich pripravili množstvo atraktívnych exkurzií do jaskýň Strážovských a Súľovských vrchov, povrchové exkurzie, ale aj pracovné akcie a prednášky či kultúrno-spoločenský program, v ktorom nebude chýbať ani hudobný koncert v Pružinskej Dúpnej jaskyni," uviedol Kortman.

V galérii si pozrite aj to najkrajšie zo slovenského podzemia:

​Jaskyniarsky klub Strážovské vrchy, ktorý má sídlo v Považskej Bystrici, patrí medzi najväčšie a najaktívnejšie oblastné skupiny Slovenskej speleologickej spoločnosti. Mnohí ho poznajú ako hlavného organizátora podujatí Zelená modrá alebo Strážovské vrcholenie či realizátora sprievodného programu Horomilfest.