Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.08.2018, 10:07

Balaton čelí návalu turistov. Je takmer nemožné zohnať ubytovanie, ľudia spia v autách

  • Uplynulý horúci víkend padali rekordy návštevnosti kúpalísk a pláží pri najväčšom maďarskom jazere Balaton.
  • Prakticky všetky ubytovacie kapacity sú obsadené.
Balaton čelí návalu turistov. Je takmer nemožné zohnať ubytovanie, ľudia spia v autách
Zdroj: Zlavadna.sk

Turisti spia aj vo svojich autách, povedal pre agentúru MTI predseda Združenia cestovného ruchu Balatonu (BTSZ) Henrik Hoffman.

BTSZ združuje 23 členských organizácií; v rámci nich takmer 3000 balatonských podnikateľov v oblasti cestovného ruchu. Podľa Hoffmanových slov je mimoriadny záujem o súkromné ubytovacie možnosti, pričom sa takto na cestovnom ruchu podieľajú aj obce, ktoré nie sú priamo pri jazere.

V týchto dňoch je takmer nemožné zohnať pri Balatone ubytovanie, povedal predseda a dodal, že mnohí turisti spia v autách, prípadne v stanoch postavených pri aute.

Vo videu si pozrite záznam zo zaujímavých miest, ktorými Balaton láka návštevníkov:

Platené mestské pláže v Keszthelyi zaznamenali počas uplynulého víkendu nárast návštevnosti oproti priemernému letnému dňu o 30 percent. Najväčšie kúpalisko - Nagystrand v Siófoku s kapacitou 13 500 osôb - bolo minulý víkend takmer plné, avšak pre dažde tam počet návštevníkov zatiaľ mierne zaostáva za vlaňajším letom.

Maďarská meteorologická služba OMSZ vydala pre tento týždeň varovanie prvého stupňa pred horúčavami, ktoré platí pre celé územie krajiny s výnimkou Novohradskej, Boršodsko-abovsko-zemplínskej a Sabolčsko-satmársko-berežskej župy.

V Západnom Zadunajsku sa podľa OMSZ môžu v utorok popoludní vyskytnúť miestne búrky s intenzívnym dažďom, krupobitím a víchricou - zmiernenie horúčav však neprinesú.

Ticketportal.sk