Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.08.2018, 00:01

Aktuálny hit cestovateľov a sociálnych sietí: prejdite sa po moste, ktorý držia "božské ruky"

  • Ohlas, aký most vyvolal, najviac prekvapil architekta, ktorý nečakal, že by mohol prilákať toľko pozornosti.
  • Zlatý most v horách neďaleko mesta Danang držia dve obrie, betónové dlane.
Aktuálny hit cestovateľov a sociálnych sietí: prejdite sa po moste, ktorý držia "božské ruky"
Zdroj: REUTERS/Kham

Chcete sa prejsť po moste, ktorý podopierajú "božské ruky"? Potom je potrebné vyraziť k najnovšej vietnamskej turistickej atrakcii - 150 metrov dlhému Zlatému mostu, ktorý je uhniezdený v horách neďaleko mesta Danang a držia ho dve obrie, betónové dlane, ktoré vystupujú medzi stromami.

Cestovateľský unikát na fotografiách si pozrite v galérii:

​Od júna, kedy bol na kopcoch Ba Na otvorený, už tento most prilákal davy turistov, ktorí nemôžu odolať nutkaniu spraviť si selfie s "božskými rukami" v pozadí.

Ohlas, aký most vyvolal, asi najviac prekvapil architekta menom Vu Viet Anhai, ktorý nečakal, že by mohol prilákať toľko pozornosti. "Každopádne sme však radi, že náš produkt na sociálnych sieťach zdieľajú ľudia z celého sveta," povedal agentúre AFP.

Oblasť, kde most stojí, je jednou z veľkých turistických atrakcií vo Vietname. Na návštevníkov tu čaká lanovka, replika francúzskej stredovekej dediny vrátane falošného hradu a katedrály, starostlivo upravené záhrady a múzeum voskových figurín, kde je napríklad Lady Gaga či Michael Jordan.

Vietnam sa stále viac snaží lákať návštevníkov na atrakcie, pre ktoré je výraz "netradičné" pomerne slabý. Začiatkom tohto roku bola sprístupnená inštalácia nazvaná "Kryštálový mrak", ktorú tvorí 58 tisíc lesklých korálikov na terasovitých kopcoch severného Vietnamu.

Zástupy zvedavých turistov tiež dlho priťahoval surrealistický hotel "Šialený dom" v centrálnom meste Da Lat navrhnutý tak, aby vyzeral ako pokrútený domček na strome.

Vietnam sa dlhodobo snaží zvýšiť počet zahraničných turistov a propagovať sa ako destinácia v juhovýchodnej Ázii, ktorú musí každý vidieť. V minulom roku do krajiny prišlo 13 miliónov návštevníkov - prevažne z Číny - avšak Vietnam stále zaostáva za Thajskom, kam v roku 2017 prišlo 35 miliónov zahraničných turistov.

Ticketportal.sk