Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
05.07.2018, 00:01

Zabudnite na Chorvátsko. Spoznajte pravý Balkán, ktorý ešte nezaplavili turisti

  • Krajiny Balkánu, ktoré dobiehajú Chorvátsko.
  • "Zabudnuté" destinácie Balkánu ponúkajú krásy exotiky, výnimočnú prírodu a nižšie ceny.
Zabudnite na Chorvátsko. Spoznajte pravý Balkán, ktorý ešte nezaplavili turisti
Zdroj: Pixabay

Leto aj letné prázdniny odštartovali naplno a ak ste sa ešte nerozhodli či - prípadne kam ísť na dovolenku, máme pre vás pár tipov, za ktorými nemusíte cestovať do ďalekej exotiky.

Je všeobecne známe, že jednou z najobľúbenejších destinácií Slovákov je Chorvátsko. Mnohí však zabúdajú, že celá oblasť Balkánu ukrýva cestovateľské poklady pre dovolenkárov, ktoré ostávajú neprávom zanedbávané na úkor „klasického“ Chorvátska.

V posledných rokoch popularita krajiny prudko vzrástla aj vďaka pobrežiam, ktorých má Chorvátsko viac ako Portugalsko a Francúzsko. Rovnako má aj veľké počet ostrov, v tejto štatistike dokonca pokorí aj exotické Maledivy.

Ročný počet návštevníkov v krajine štvornásobne prerástol počet obyvateľov, a to o 4,2 milióna, píše Bloomberg. Nárast počtu turistov však ukázal v poslednej dobe aj svoju odvrátenú tvár. Dubrovník, najnavštevovanejšie mesto Chorvátska, podobne ako Benátky a Barcelona, zvažuje obmedziť cestovný ruch.

Ako hovorí Andy Ross, šéf spoločnosti s príznačným názvom Exodus Travels, ktorá sa zameriava na dobrodružné výlety a cestovanie: "Je ťažké nájsť časť roka, počas ktorého by sme mali v Dubrovníku pokoj a skutočný zážitok."

Opačný scenár sa odohráva v ich susedstve. V iných častiach Balkánu nájdete rovnakú, ale nevyužitú prírodnú krásu, fascinujúcu zmes kultúr, ale málo davov a turistov.

Druhým pozitívom balkánskych štátov je aj fakt, že USA ich aktuálne považuje za bezpečnejšie ako väčšinu krajín západnej Európy.

Vypustite teda na chvíľu z mysle overené a opozerané Chorvátsko a pozrite sa s nami v galérii na krásy Balkánu: uspokoja každého dovolenkára, ktorý bol doteraz zvyknutý len na Makarskú a Dubrovník: