Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
21.06.2018, 11:36

Na Malorke pristrihli turistom krídla. Za alkohol a nahotu hrozia pokutami v stovkách eur

Malorka vyhlásila stopku alkoholovej turistike a prílišnej nahote.

Na Malorke pristrihli turistom krídla. Za alkohol a nahotu hrozia pokutami v stovkách eur
Zdroj: Pixabay

Miestne úrady na obľúbenom španielskom ostrove Malorka vyvesili plagáty varujúce pred vysokými pokutami za nahotu, bitky či iné podobné správanie ovplyvnené konzumáciou alkoholu. Informovala o tom agentúra AFP.

Letovisko Magaluf navštevujú najmä Briti a Íri. Tamojšie bary ponúkajú lacný alkohol, a noci sú tak často v znamení popíjania a násilností. Návštevníkom Magaluf hrozí, že zaplatia až 500 eur za pitie na ulici a 400 eur, ak sa budú vyzliekať alebo "kričať, biť sa či otravovať" ľudí, píše sa na farebných plagátoch s hashtagom # havefunwithrespect (v preklade bav sa s rešpektom).

"Kampaň je zameraná na mladých ľudí, ktorí chodia po týchto uliciach," uviedli miestne úrady s tým, že chcú znížiť "alkoholovú turistiku". Výzvy na plagátoch sú vyhotovené v španielčine aj angličtine.

Obľúbené letovisko Magaluf je známe tým, že láka na svoje pláže a do svojich nočných klubov najmä mladých milovníkov večierkov z Británie a Írska. Ich prehrešky ale úrady začali v posledných rokoch tvrdo postihovať a ukladať pokuty.

V minulom roku miestna správa registrovala 785 sťažností na pitie alkoholu na ulici. Celkom 68 krát boli za rovnaké obdobie udelené pokuty kvôli tomu, že milovníci večierkov chodili v oblastiach, kde to nie je dovolené, nahí alebo polonahí.