Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
25.05.2018, 00:01

Najlepšie dovolenkové destinácie za prijateľné ceny. Kam sa oplatí ísť tento rok?

Hľadáte lacnú dovolenku na blížiace sa leto?

Prečo: Zanzibar môže znieť ako drahá možnosť, ale ak cestujete sami a nie vo dvojici, nájdete tu cenovo dostupné dobrodružné splnenie snov každého cestovateľa. A je viac priateľské k vášmu rozpočtu, než si myslíte.
Ceny: Nehovoriac o tom, ako je tu krásne. Môžete si vziať trajekt z pevninskej Tanzánie do Zanzibaru iba za 35 dolárov (30 eur) alebo 50 dolárov, ak chcete mať VIP sedadlá (42 eur). Lety tam a odtiaľ vyjdú zvyčajne menej ako 100 dolárov (85 eur). Áno, existuje veľa luxusných rezortov v Zanzibare, ale ak pozeráte na rozpočet, cez niečo ako Airbnb, ktorý je tu nazývaný aj Surf Escape, zoženiete ubytovanie aj za 40 dolárov (34 eur) za noc, priamo na pláži aj s lekciami surfovania, paddleboardu či windsurfingu.
Zdroj: Pixabay

Zlou správou pre tento rok je, že sa očakáva nárast cien leteniek o 3,5 percenta a ceny hotelov sa zvýšia o 3,7 percenta. Avšak napriek týmto predpovediam odborníkov sa stále dá dovolenkovať aj lacnejšie. Samozrejme, musíte vedieť, kam sa vybrať.

Forbes zhrnul tipy a najlepšie hodnotenia editorov, blogerov a redaktorov, ktorí sa venujú cestovaniu. Časopis následne určil, ktoré destinácie a miesta z celého sveta budú pre tento rok najlacnejšie. My sme pre vás vybrali desiatku, v ktorej nájdete aj nám blízke destinácie.

V galérii si pozrite, o ktoré ide, a čím zaujmú aj s nižším rozpočtom: