Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.05.2018, 11:46

Nočný Bojnický zámok v sobotu odkryje aj bežne neprístupné miesta

Múzeum Bojnice v sobotu 19. mája sprístupní priestory Bojnického zámku aj počas neskorých večerných hodín.

Nočný Bojnický zámok v sobotu odkryje aj bežne neprístupné miesta
Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

Pri príležitosti Noci múzeí a galérií pripravilo pre návštevníkov už tradične prehliadky zámockej expozície spestrené drobnými prekvapeniami a "tajmi". Informovala o tom kultúrno-propagačná manažérka SNM-Múzea Bojnice Petra Gordíková.

"Spoločnosť budú hosťom robiť lektori v dobových kostýmoch a dávni obyvatelia Bojníc. Svetlo lampášov kde tu osvetlí záhadné zákutia zámku. Návštevníci budú môcť nazrieť aj do priestorov, ktoré bežne nie sú verejnosti prístupné," priblížila Gordíková.

Prvá večerná prehliadka otvorí Noc múzeí a galérií o 19.00 h, ďalšie budú nasledovať v 15-minútových intervaloch. Posledný vstup na nočné putovanie Bojnickým zámkom určilo múzeum na 21.00 h.

"Večernú návštevu Bojníc si návštevníci budú môcť spestriť prehliadkou spomienkovej výstavy venovanej 25. výročiu Medzinárodného festivalu duchov a strašidiel, ktorá v priestore bývalej Zámockej reštaurácie prezentuje plagáty, fotografie, kostýmy a rekvizity z uplynulých festivalových príbehov," dodala kultúrno-propagačná manažérka múzea.

Ticketportal.sk