Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
28.04.2018, 09:00

Cestovať a zarábať tisíce mesačne. Aerolinky ponúkli prácu snov, prihlásiť sa môže každý

Cestujete po celom svete a zarábate pri tom tisíce. Vyzerá to veľmi jednoducho.

Cestovať a zarábať tisíce mesačne. Aerolinky ponúkli prácu snov, prihlásiť sa môže každý
Zdroj: Flickr

Islandská letecká spoločnosť Wow Air hľadá ľudí, ktorí by cestovali po svete, za čo ich bude aj platiť. Konkrétne má ísť o dvojicu priateľov a cesta po svete sa uskutoční už počas tohto leta, píše Independent.

Každý cestujúci dostane mesačnú mzdu vo výške približne 3 300 eur. K tomu ešte ubytovanie v apartmáne, náklady na dopravu a prehliadky. Cestovné a životné náklady im tak isto preplatia. A čo musia urobiť? Náplňou ich práce bude blogovanie a vlogovanie o svojich skúsenostiach

„Hľadá sa zábavná dvojica“

Nízkonákladový prepravca spustil pred pár dňami súťaž s názvom WOW Travel Guide . Ponuka znela jasne: „hľadá sa zábavná dvojica, ktorá dokáže myslieť vo veľkom". Môžu to byť buď dvaja tvorcovia obsahu, alebo jeden, ktorý zdieľa dobrodružstvo cestovania po svete so svojím kamarátom.

Úspešní uchádzači sa presťahujú na Island. V období od 1. júna do 15. augusta budú žiť v apartmáne v centre Reykjavíku a každý mesiac im na účet príde výplata. Toto miesto slúži ako "základňa" a účastníci odtiaľ vycestujú do Európy a Severnej Ameriky. 

Víťazi si budú môcť vybrať, kam idú. V ponuke majú Barcelonu, Los Angeles, Štokholm a New York, povedal zástupca leteckej spoločnosti pre Business Insider.

Blogovanie a vlogovanie za tisíce eur

Úspešní žiadatelia budú musieť zdokumentovať svoje cesty, zachytiť krátke videá a písať tipy pre cestovateľov, ktoré sú šetrné k rozpočtu. Cieľom je vytvoriť pre cestovateľov akéhosi sprievodcu. Ich obsah bude zahŕňať videá, GIFy a blogové príspevky, zverejnené na webovej stránke Wow Air s názvom Travel Guide.

A aké sú pravidlá? Kandidáti by sa mali prihlásiť na webovú stránku súťaže a nahrať si dvojminútový videoklip, ktorý ponúka cestovné tipy pre svoje rodné mesto. Súťaž je otvorená pre všetkých kandidátov.

Uzávierka prihlášok je 14. mája, následne porota vyberie víťazov.