Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
04.01.2022, 00:00

Cestovateľ: Aké miesta nám svet môže závidieť, ktoré za to nestoja a prečo sú Tatry otrasné na dovolenku?

  • Cestovateľ David Slovák precestoval vyše 140 slovenských miest, venuje sa prednáškam o cestovaní a jeho cieľom je ukázať ľuďom potenciál cestovania u nás.
  • Svoje tipy zdieľa na sociálnych sieťach Facebook či Instagram, kde inšpiruje tisíce sledovateľov.
  • V rozhovore nás zaujímalo, ako je na tom z pohľadu cestovateľa Slovensko, ktoré miesta nepoznáme, ale stoja za videnie, aj čo považuje za najväčšie hriechy pri cestovaní našou krajinou.
Cestovateľ: Aké miesta nám svet môže závidieť, ktoré za to nestoja a prečo sú Tatry otrasné na dovolenku?
Zdroj: Archív Davida Slováka

Ktoré miesta na Slovensku by ste odporučili tým, ktorí nemajú radi klasické masovky alebo overené miesta?

Aj tie masovky sú celkom fajn, stačí, ak má človek možnosť navštíviť ich inokedy než cez víkend alebo počas sviatkov, kedy má väčšinou ten istý nápad aj polovica národa. Ak však chce niekto zažiť miesta, kam nechodí až tak veľa ľudí, odporúčam napríklad pozrieť Gemer a gotické kostolíky, ktorých je tam neúrekom. Ísť pozrieť Poloniny - či už nočnú oblohu alebo drevené kostolíky, prípadne pamiatky v okolí Cerovej vrchoviny - ako napríklad hrady Hajnáčka, Pohanský hrad alebo Šomošku. Väčšinou je dobré vyvarovať sa „trendy“ miestam, ktoré aktuálne letia na profiloch travel influencerov a počkať, pokiaľ neprehrmí vytvorený ošiaľ okolo nich.

Sú nejaké zaujímavé atrakcie, ktoré v poslednom období pribudli na Slovensku, či už vyhliadkové veže, pozorovateľne a podobne, ktoré vám učarovali?

V galérii si pozrite niektoré z fotografií z ciest Davida Slováka:

​Vyhliadkových veží za posledné roky pribudlo neúrekom, sám vravím, že na Záhorí už ani nie je pole, ktoré by nemalo vyhliadkovú vežu. Určite odporúčam ísť pozrieť Veľkú Homolu, ktorá je už pár rokov zrekonštruovaná, prípadne, ak sa objavíte v hlavnom meste, nová vyhliadka z Devínskej Kobyly takisto stojí za to a výstup k nej zvládnu aj menšie deti. V mestách využívajte sezónne možnosti výstupu na kostolné či katedrálové veže. Bardejov, Banskú Bystricu, Levoču alebo napríklad aj Košice tak budete mať ako na dlani a pohľad zhora rozhodne stojí za to.

Ktoré slovenské miesta sa podľa vás vyrovnajú aj zahraničným a kde ich nájdeme?

Tak tu by som v prvom rade určite chcel spomenúť

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 66% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Do konca súťaže zostáva

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.