Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
18.03.2018, 16:32

VIDEO: Porucha lanovky v lyžiarskom stredisku katapultovala ľudí do vzduchu

VIDEO: Porucha lanovky v lyžiarskom stredisku katapultovala ľudí do vzduchu
Zdroj: Reuters

Zbláznila sa. Tak by sa dala nazvať porucha lanovky v gruzínskom lyžiarskom stredisku. Sedačková lanovka sa zrazu začala hýbať veľmi rýchlo a dokonca v spätnom smere.

Lanovku sa podarilo zastaviť až po takmer dvoch minútach, 12 turistov sa však zranilo. Čo poruchu spôsobilo nie je zatiaľ jasné. 

"Lanovka sa zastavila a rozbehla sa dozadu," povedal pre CNN Bielorus Yuri Leontyev, ktorý z celého incidentu natočil video. 

"Pohyb lanovky sa zastavil a o minútu neskôr sme cúvali. Rýchlosť sa zvýšila, bola mimo kontroly. Lanovku sa nedalo zastaviť. Ľudia začali skákať z rôznych  výšok, vypukla panika. Mnohí nedokázali zoskočiť a boli vyhodení po náraze, " cituje CNN ďalšiu očitú svedkyňu, Ukrajinku Irynu Iadakovú.

Ľudí, ktorým sa nepodarilo zoskočiť, čakal po otočení sedačky v spodnej stanici tvrdý náraz, ktorý ich doslova katapultoval.

Проверка полным ходом. Много представителей курорта у каждого подъемника, людей поменьше уже катается, но очередь у самого высокого подъемника все же есть. В общем, надеемся, что эта ужасная авария станет уроком для организаторов и предотвратит в будущем подобные происшествия на других курортах. Это была из ряда вон выходящая ситуация, по чьей вине - неизвестно. Берегите себя и будьте аккуратны!

Príspevok, ktorý zdieľa ireneiadak (@ireneiadak),

Stredisko je vlastnené gruzínskou štátnou spoločnosťou, Mountain Resports Development Company. Spoločnosť kontaktovala výrobcu lanovky, aby vyšetrili príčiny poruchy.