04.09.2017, 15:07

Turistické atrakcie, na ktoré sa čaká hodiny. Takto sa vyhnete dlhým radom

Paríž, Londýn, Rím, New York... to všetko sú turistické destinácie snov, ale keď sa tam návštevníci dostanú, čaká na nich realita v podobe dlhých radov, v ktorých môžu čakať až štyri hodiny, napísal spravodajský server news.com.au.

Katakomby nachádzajúce sa v srdci Paríža zachovávajú pozostatky zhruba šiestich miliónov Parížanov, ktorí tu boli v 18. a 19. storočí postupne prepravovaní, keď boli zo zdravotných dôvodov zrušené cintoríny v hlavnom meste. V bludisku chodieb môžu návštevníci obdivovať zbierky kostí a lebiek. A ak turisti nechcú čakať dlhé hodiny, prednostný vstup si môžu kúpiť v podobe prehliadky so sprievodcom za 82 eur.
Zdroj: Pixabay

Podľa nového zoznamu, ktorý zverejnil cestovateľský server TripAdvisor patrí medzi atrakcie s najdlhšou dobou čakania Londýnske oko a parížske katakomby, kde sa na vstup bežne čaká dve hodiny, počas sezóny až štyri.

V obave z dlhého čakania sú niektorí cestovatelia ochotní zaplatiť niekoľkonásobok obyčajného vstupného, v niektorých prípadoch dokonca stovky eur alebo dolárov navyše, aby si na oficiálnych stránkach jednotlivých atrakcií rezervovali miesto v rámci prehliadky, ktorá im zaistí prednostný vstup.

Samozrejme pre tých, ktorí sa na cestách snažia čo najviac ušetriť a počítajú každé euro, má TripAdvisor jedinú radu: zistiť si, kedy je počas dňa na atrakcii najmenej rušno alebo ktoré obdobie je pokojnejšie.

Napríklad na Empire State Building sa oplatí návšteva dopoludnia medzi ôsmou a jedenástou hodinou či medzi polnocou a jednou hodinou po polnoci, ak sa chcete vyhnúť davom.

Toto sú turistické atrakcie, na ktorých sa čaká najdlhšie.

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.