Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
04.08.2017, 09:23

Najmenej sexy jazyk je ten poľský. Ich materinská reč skončila na chvoste rebríčka

Prieskum sa uskutočnil medzi 15 tisíc používateľmi aplikácie Babell.

Najmenej sexy jazyk je ten poľský. Ich materinská reč skončila na chvoste rebríčka
Zdroj: Flickr

Najviac sexy jazykom na svete je francúzština, zhodli sa opäť v prieskume užívatelia mobilnej aplikácie pre učenie jazykov Babbel. Druhá skončila taliančina a tretia španielčina.

Informoval o tom denník Le Figaro, podľa ktorého výsledok ankety bezpochyby poteší predovšetkým Francúzov žijúcich v zahraničí. Radosť ale asi neurobí Poliakom, ktorých materinský jazyk označili respondenti za najmenej atraktívny.

Na víťazstve francúzštiny nič nemení fakt, že Francúzi majú zlý prízvuk v angličtine. Ich rečnícke umenie a ich ľahkú šušlavosť im závidí celý svet, dodal denník v nadsádzke.

Prieskum potvrdil príťažlivosť francúzštiny aj pre anglicky hovoriace osoby. Napríklad 63 percent Austrálčanov považuje francúzštinu za zvodnú, rovnako ako 43 percent Američanov.

"A tiež 47 percent Talianov nám závidí našu charakteristickú výslovnosť," napísal Le Figaro. Štvrtým najviac sexy jazykom na svete zvolili používatelia Babbel nemčinu a piatym portugalčinu.

Na opačnom konci rebríčka sa okrem poľštiny ocitla turečtina, dánčina, holandčina a ruština. Pokiaľ ide o Francúzov, ich uchu najviac lahodí taliančina, pre ktorú hlasovalo 40 percent užívateľov.

Skončila ďaleko pred angličtinou (23 percent) a španielčinou, ktorá znie sexy len 18 percentám užívateľov. Na štvrtej pozícii sa umiestnila turečtina a na piatej nemčina. Francúzi by ale podľa Le Figaro nemali príliš jasať, anketa totiž súčasne ukázala, že Francúzi len málo ovládajú cudzie jazyky.

91 percent užívateľov Babbel napríklad uviedlo, že pri ceste do zahraničia "niečo zmeškali, pretože nepoznali jazyk". "Molièrov jazyk je určite fantastický, ale nezabúdajme  na kúzlo jazyka Shakespeara, Danteho, Cervantesa alebo Goetheho," uzatvára Le Figaro.

Ticketportal.sk