17.07.2017, 18:30

Noc za 115 eur. Ubytujte sa v dome na aktívnej sopke

Dom s jednou spálňou stojí pri základni najväčšieho a najaktívnejšieho sopečného vulkánu na svete. Noc na láve z havajskej sopky Mauna Loa v meste Kalapana stojí v prepočte 115 eur.

Noc za 115 eur. Ubytujte sa v dome na aktívnej sopke
Zdroj: Youtube

Pozoruhodný dom pomenovaný Fénix je vhodný pre dve osoby a v súčasnosti ho majitelia ponúkajú na prenájom a rekreáciu. Stavba využívajúca solárnu energiu stojí na lávovom poli v spodnej časti sopky.

Fénix nestojí pri sopke sám, v okolí ich domov hneď niekoľko, takže kto sa ubytuje, nebude trpieť extrémnou samotou. Výhľady sú dychberúce a veľmi dramatické. Nocľažníci sa môžu tešiť napríklad na tridsaťmetrový lávový vodopád rútiaci sa do Tichého oceánu.

​Domček Fénix navrhol Američan Will Beilharz, zakladateľ štúdia ArtisTree. Nehnuteľnosť stojí na pilótoch a je postavená zo špeciálne ošetreného a zakonzervovaného dreva. Strechu má z recyklovaného vlnitého plechu a nechýba veľkorysé presklenie s úžasnými výhľadmi na krajinu.

Celková obytná plocha je 41 metrov štvorcových. Interiér tvorí obývacia izba s pohovkou a malým písacím stolom zo starého šijacieho stroja, kuchynský kút s chladničkou, plynovým varičom a plechovým drezom a kúpeľňa so sprchovacím kútom, plechovým umývadlom a ekologickým WC sú hneď vedľa.

Po drevenom rebríku sa vstupuje do vstavaného poschodia, kde je spálňa síce s nízkym poschodím, ale s pohodlným dvojlôžkom. Pri dome je nádrž na zachytávanie dažďovej vody.

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.