31.05.2017, 13:39

Prerábka 30-ročného bytu. Rodina bola rezolútna: žiadne extrémy ani high tech trendy

Mladá dvojica sa rozhodla zriadiť si prvé spoločné bývanie. Vybrali si 30-ročný byt, ktorý mal slúžiť ako medzi-zastávka pred tým, ako si postavia vysnívaný rodinný dom a presťahujú sa

Prerábka 30-ročného bytu. Rodina bola rezolútna: žiadne extrémy ani high tech trendy
Zdroj: CU Architecture & Interiors

Úlohou architektky CU Architecture & Interiors, Eriky Djasníkovej Adamčíkovej, bolo navrhnúť a prerobiť dispozíciu 3 - izbového bytu tak, aby spĺňal požiadavky na bývanie mladej trojčlennej rodiny.

Nakoľko jedna z izieb bola pomerne zachovalá, rozhodli sa ju majitelia ponechať bez prerábky. Rekonštrukcia sa teda týkala zvyšku bytu – kuchyne, obývačky a vstupnej haly so šatníkom. Požiadavka majiteľov bola od začiatku jasná, chceli, aby ich nový byt pôsobil komunikatívne a zároveň prirodzene.

Žiadne extrémne trendy ani high tech novinky

Preferovali prírodné materiály ako kameň a drevo. Architektka ich preto postupne zapracovala do interiéru na dotvorenie domácej nálady, pohody a pocitu komfortu. Prvým krokom bola zmena dispozície a zbúranie priečky medzi pôvodne oddelenou obývačkou a spálňou.

Vznikol tak krásny veľkorysý otvorený priestor pre novú kuchyňu spojenú s obývačkou. Mladá rodinka si tak môže užívať spoločné chvíle pri sledovaní televízie alebo varení dobrej večere. Spálňu architektka presunula do pôvodnej kuchyne a vytvorila z nej odpočinkovú časť bytu.

Vstupnú halu príjemne presvetlili LED pásy, ktoré citlivo dotvárajú večernú atmosféru jemným podsvietením. Línie a farby použité vo vstupných priestoroch sú strohé a jasné. Lesklý biely odtieň pomáha zvýšiť svetlosť prostredia, nakoľko v tejto časti bytu sa nenachádza okno.

Architektka však priestor oživila dekoratívnou technikou popri šatníkových skriniach, aby bolo na prvý pohľad jasné, že tu býva mladá, dynamická a moderná rodinka.

Vyšlo v spolupráci s:

Zdroj: CU Architecture & Interiors

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.