30.05.2017, 00:01

Z konského boxu vvyčaril takýto luxus. Stačil mu minimálny rozpočet a pár mesiacov

Dean Crag prerobil tridsať rokov používaný box na prepravu koní na plnohodnotné bývanie.

Z konského boxu vvyčaril takýto luxus. Stačil mu minimálny rozpočet a pár mesiacov
Zdroj: YouTube

Tridsaťtriročný remeselník pracoval na premene šesť mesiacov. Najviac práce mu zabralo zavedenie vody, kúrenia a elektriny, píše idnes.cz. Keď si ale v galérii pozriete výsledok, nebudete veriť vlastným očiam.

​Schátraný konský box bol plný sena a hnoja, keď ho Dean prvýkrát zbadal v anglickom meste Glastonbury.  Neporiadok vypratal, celý box rozobral, vytrhal podlahu a zvýšil strop nad kabínou vodiča, kam umiestnil manželskú posteľ.

Základná kovová konštrukcia dostala nové ošetrené drevené obloženie aj izoláciu. Po pol roku práce sa box zaplnil vstavaným nábytkom, ručne vyrobeným na mieru, kuchynskou linkou s drezom, vodovodnou batériou, rúrou, varnou doskou a grilom.

Súčasťou obydlia v rozlohe 14 metrov štvorcových je tiež rohová lavica s jedálenským stolom, tá slúži aj ako lôžko pre dve deti, manželská posteľ, úložné priestory, sprchovací kút a WC. V rohu boxu sú krbové kachle.

Dean Crag prerobil starý box pre kone na bývanie pre manželský pár. Cenu neprezradil. Prestavba tohto druhu väčšinou vyjde na v prepočte do 36 203,37 eur do 71 877 eur. Obstaranie starého konského boxu stojí do 6 052 eur.

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.