18.05.2017, 00:01

Nepotrebného sa zbavte. Päť krokov k minimalistickému domovu, ktorý dýcha letom

Škandinávsky dizajn sa rozširuje do krajín Dánska, Nórska, Švédska a Fínska a ponúka obrovskú a eklektickú chuť, ktorá zosobňuje tento dizajnový pohyb a vyznačuje sa jednoduchosťou, funkčnosťou a minimalizmom.

Funkčnosť v minimalistických škandinávskych návrhoch. Domy majú byť otvorené, vzdušné a umožniť jednoduché bývanie. To neznamená, že umenie a romantizmus tu nemá miesto - kultúra a umenie zohrávajú veľkú úlohu v škandinávskom živote, je prirodzené, že sa to prejavuje aj v domácich interiéroch. Možno by sme mali všetci vziať na vedomie tento jednoduchší životný štýl a zbaviť sa niektorých našich nevyžiadaných neporiadkov.
Zdroj: YouTube

Možno vás prekvapí, že krása škandinávskeho dizajnérskeho hnutia nebola plne rozpoznaná až do roku 1950. Odvtedy tento minimalistický európsky dizajn priniesol uznanie mnohým významným a pozoruhodným škandinávskym dizajnérom, ktorí založili globálnu značku tým, že vytvorili unikátny nábytok a domáce potreby, píše Freshome. V galérii sa nadýchnite jednoduchosti, ktorá vždy bola aj bude "in".

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.