13.05.2017, 00:01

Nápady do malých bytov: Postele miznú v stenách rovnako ako stoly

Malé byty nie sú výsadou iba našich sídlisk. Sú všade vo svete, Taliansko nevynímajúc. Tu však majú jednu veľkú výhodu: nájdete tu celkom slušnú ponuku šikovných nápadov.

Jedálenský stôl je ukrytý v zásuvke pracovného stola.
Zdroj: Clei

Nábytok možno tak podľa potreby ľahko skladať či rozkladať podľa toho, čo práve potrebujete, či spať, stolovať alebo len odpočívať na pohovke. Medzi talianskymi firmami dominuje v tomto segmente najmä značka Clei, ktorá nemohla chýbať ani na tohtoročnom medzinárodnom veľtrhu nábytku Salone del mobile, informuje iDNES.

Ak sa v niektorej expozícii nábytku hostesky nenudili, potom určite tu. Na želanie návštevníkov skladali a zase rozkladali jednotlivé časti zostáv do omrzenia. A napriek tomu sa stále usmievali.

Typické tu boli najmä výklopné lôžka, ktorá cez deň zostávajú skryté za knižnicami či len ako "obklady" stien. Na pohovkách určených na sedenie sa totiž spí len výnimočne, talianski dizajnéri to za vhodné nepokladajú.

Zato sa vždy snažia dostať aj do malej miestnosti dostatočne veľký priestor pre stolovanie. Stôl sa po jedle "zloží", aby zmizol v zásuvke, na stene alebo ako konzolový stolík niekde pri stene.

Vďaka šikovnému kovaniu je manipulácia s takýmto nábytkom jednoduchá a ľahká aj pre drobné dievča, navyše sa môže každý rozhodnúť, či bude napríklad v prípade kuchýň všetko po skončení varenia skladať a zatvárať, alebo si ponechá časť zostavy "otvorenú". Rozhodujúci je iba priestor, ktorý má majiteľ k dispozícii.

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.