Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.05.2017, 00:01

Známa značka mieri na trh s revolučnou novinkou. Topánky si sami vypestujú

Organická bavlna a priemyselne pestovaná kukurica. To má byť základ materiálu, z ktorého chce značka Reebok vyrábať topánky.

Známa značka mieri na trh s revolučnou novinkou. Topánky si sami vypestujú
Zdroj: Reebok

Prvým výrobkom tohto typu budú topánky, ktorých vrch bude ušitý z kombinácie organickej bavlny a základu, pochádzajúceho z priemyselne pestovanej kukurice. „Zatiaľ ide len o prvý krok tohto programu," uviedol Bill McInnis, riaditeľ tímu, ktorý sa zameriava na nové technológie a výrobné procesy, píšu Lidovky.

„Sústredíme sa totiž na všetky tri etapy, ktorými každý produkt počas svojho životného cyklu prejde. Najprv je potrebné sa zamerať na materiály. Chceme dať prednosť surovinám, ktoré môžeme pestovať a ktoré sú znovu obnoviteľné, namiesto v súčasnosti používaných materiálov na báze ropy. Zaoberáme sa tiež tým, čo sa s topánkami stane, keď ľuďom doslúžia. Radi by sme hovorili, že v Reeboku, ´pestujeme topánky '."

Topánky končia na skládkach

„Naším hlavným cieľom je potom vytvorenie širokej ponuky topánok, ktoré budú vyrobené z materiálov na bio základe a ktoré budú môcť byť po použití kompostované. Tento kompost potom použijeme na pôde, na ktorej vypestujeme suroviny na ďalšie topánky. Chceme brať do úvahy celý cyklus - ísť z prachu na prach. Faktom je, že väčšina topánok končí na skládkach, a to chceme zmeniť,“ dodáva McInnis.