Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
03.05.2017, 17:44

Spálňa pod vodou, obývačka nad hladinou: bývanie, ktoré prekročilo hranice fantázie

V azúrových vodách pri pobreží Dubaja leží reťaz ostrovov, známych ako Srdce Európy.

Spálňa pod vodou, obývačka nad hladinou: bývanie, ktoré prekročilo hranice fantázie
Zdroj: thoe

Jeden takýto plávajúci dom má hodnotu v prepočte 2 565 277 milióna eur a je pomenovaný "Floating Seahorse (Plávajúci morský koník)". V pláne je pokračovanie výstavby, ktorá zahŕňa aj väčšie domy, ako je tento, uvádza businessinsider.

Luxusné domovy aj útočisko pre zvieratá

V takomto dome nájdete všetko bežné vybavenie, pozostávajúce z hlavnej spálne a kúpeľne. Vedľa múrov je koralová záhrada s rozlohou 500 metrov štvorcových. Z domova budú môcť obyvatelia vidieť skutočné morské koníky plávajúce Arabským zálivom – ich prirodzeným prostredím.

Ak si chcete zaplávať s nimi, žiadny problém, more je vám úplne k dispozícii. Vzhľadom na to, že sa stavby nachádzajú asi dva a pol kilometra od pobrežia Dubaja, obyvatelia sa na ne môžu dostať na svojich lodiach alebo na hydropláne. Spoločnosť Kleindienst, ktorá to má na starosti,  dúfa, že okrem výstavby dokáže pomôcť aj obnoviť ohrozené populácie morských koníkov v oblasti.

"Vytvoríme umelé koralové útesy pod luxusnými útočiskami, ktoré budú chránenou oblasťou, v ktorej môžu morské koníky bezpečne žiť," vyhlásil Kleindienst pri odhalení ešte v máji 2015. Ďalšie fázy výstavby sa plánujú v tomto roku a v budúcom.

Ticketportal.sk